25. Rally Wyszków 2022

Data: 01-02.10.2022
Zawody: KJS

Miejsce imprezy: Wyszków
Liczba prób sportowych: 12
Nawierzchnia: asfalt, beton, kostka
Liczba startujących: 47
XXV „Rally Wyszków 2022” z uwagi na mój słuszny wiek, jest ciągiem podsumowań mojej przeszło 60-letniej, ciężkiej pracy, niejednokrotnie wydającej się nie do załatwienia, a jednak przynoszącej satysfakcje z jej wykonywania na rzecz sportu samochodowego. Przykładem takim był tegoroczny Rajd, który kosztował wiele za chodu, wysiłku i trudu na przygotowanie jak i przebieg imprezy. Potwierdziło się porzekadło, „że jestem w czepku urodzony”. Bo jak mogło być inaczej, że właśnie w roku Jubileuszu uzyskałem wyjątkowe pomoc od Edyty Wittich – Naczelnikowi Promocji KJS, która jest Osoba pełną temperamentu, otwartą, zawsze pomocną, gdy zaistnieje potrzeba, przebojową w pomysłach i działaniu, to dzięki niej impreza corocznie jest organizowana z takim wymiarze. Edyto wielkie dzięki. Ten rok w moim życiu jest wyjątkowy: poznałem i nawiązałem współpracę z zupełnie nowymi LUDZMI, którzy jak ja lubią wyzwania w tworzeniu czegoś nowego, co przynosi w życiu satysfakcje, To dzięki poznaniu Piotra Dąbrowskiego, właściciela potężnego obiektu w Mostówce, pozyskaliśmy wspaniały teren do rozgrywania imprez. To również w tym roku, spotkanie wspaniałego Człowieka Michała Kraciuka, który spontanicznie włączył się pomocą w naszą społeczność i jednocześnie stał się pro kursorem kontaktu z Jego Kolegami z na czele z Grzegorzem Piechowiczem, prezesem Automobilklubu Bialskopodlaskiego, który okazał się niesamowitym Człowiekiem otwartym na współpracę, pełen entuzjazmu na nowe pomysły, podobnie jak ja pozytywnie zakręconym. To dzięki niemu pomysł rozegrania nowej próby, na wzór, które organizował przez lata na swoim terenie nieczynnego lotniska, nie tylko przeniósł pomysł, ale go wykonał ze swoją Ekipą, w sposób pełen uznania, które stało się jednym z kluczowych sukcesów Jubileuszu. W tym miejscu już oficjalnie dziękuje JEMU jak i jego ekipie na czele z Krzysztofem Wrona.

Ogromne podziękowania pragnę jeszcze raz podziękować moim współtwórcom naszych rajdów Kolegom, którzy związani są ze mną na dobre i złe: Robertowi Piłatowi, Jakubowi Żołedowskiemu, Sebastianowi Wójcikowi, Bartkowi Wyszkowskiemu, Tomkowi Ostrowskiemu i jego Ojcu, Damianowi Górniak. Ich moc jest w działaniu.

Moi Kochani podzielę się z Wami refleksją, która mnie nurtowała, czy Jubileuszowy rajd zakończyć w „chwale”, czy dalej kontynuować go. Sprawę rozwiązali i przedstawili swoje kredo: przede wszystkim, Burmistrz Grzegorz Nowosielski, wielki Przyjaciel i orędownik, który stwierdził, że impreza na stałe jest wpisała w z jedno z najważniejszych wydarzeń i pomimo tylu lat dalej cieszy się spontanicznym zainteresowaniem miejscowej Społeczności i jest to jej początek a nie koniec. Czy słowa, które mnie wzruszyły Pani Lidii Stępkowskiej, Osoby wielce zasłużonej, która napisała do mnie: „Było dla mnie zaszczytem, ze mogłam przez kilkanaście lat współorganizować tą wspaniała imprezę, która wpisała się na stałe w krajobraz Wyszkowa i daje mieszkańcom tyle, co potwierdzają masowym uczestnictwem”. Faktem jest również moje zapytanie do zgromadzonej Publiczności w czasie trwania „Super Próby”, które spotkało się z aplauzem, że TAK. Wiec jestem i będę dalej tworzył imprezę w mieście, które w myśl hasła „pokochaj Wyszków” naprawdę POKOCHAŁEM. A teraz o przebiegu. Oprawa rajdu, w tym parada samochodów na czele zabytkowych i Uczestników ulicach Wyszkowa zakończona złożeniem wiązanki kwiatów pod pomnikiem Gloria Victis jak i towarzyszące imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Sponsorzy, którzy przekazali swój profil i zakres produktów, czy usług, mieli możliwość zarówno przez wystawiennictwo, czy przekaz bezpośredni przez prowadzących dotrzeć do zainteresowanych, np. Firma SayRent zapraszała do długoterminowych wynajmu samochodów osobowych, dla osób prywatnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Firma TOYOTA MARKI. Zaprezentowała RAV4 plug-in Hybrid - nowy flagowy model Hybrydowy z dodatkowym 54-konnym silnikiem elektrycznym. To najmocniejsza i najbardziej oszczędna odsłona w 25-letniej historii tego modelu. Firma ORANGGINA SCHWEPPES w ramach promocji serwowała bezpłatnie swoje napoje je zarówno uczestnikom jak i kibicom w kibicom. Przedstawiciele Policji w ramach „Dnia wychowania komunikacyjnego”, przy naszym i Sponsorów wsparciu, zorganizowali konkursy dla Dzieci, z nagrodami. Straż Pożarna tradycyjnie przeprowadziła profesjonalną akcję ratowniczą z udziałem samochodu, w symulowanym wypadku drogowym. Doskonała lekcja jak się zachować i jak pomóc w zaistniałych zdarzeniach drogowych. Zakończenie rajdu przy fontannie, zawsze gromadzi kibiców, co jest dodatkowym akcentem podziękowania Uczestnikom - Zawodnikom za ich dwudniowe zmagania na trasach rajdu.

Wszystkie Zwycięskie Załogi po dwudniowych zmaganiach otrzymały puchary za Zwycięstwo zarówno w klasyfikacji Generalnej, klasach, w tym RWD. Oprócz nagród regulaminowych najlepsi Kierowcy otrzymali Puchary za „Super Próby” i Grand Prix” okazałe puchary od Wójta Rząśnika, ode mnie oraz najbardziej okazały z rąk Burmistrza za WIDOWISKOWĄ „SUPER PRÓBĘ”. Puchary również  wręczone zostały zwycięzcom pojazdów zabytkowych z podziękowaniem za ich udział. W tym miejscu mój ukłon do jak zawsze niezawodnej Firmy PIONIER, która w związku z Jubileuszem wykonała prawie 100 tabliczek imiennych. Dziękujemy.

Jak zawsze były z nami niezawodne Media, w tym TVP3 Warszawa Sport, świetne radio MELORADIO, które dzięki Grzegorzowi Traczewskiemu, jest sponsorem sportów motorowych, za co Pragę Mu podziękować, jak i za profesjonalną konferansjerkę wspólną z Bartkiem Wyszkowskim i życzyć kontynuacji? Prasa miejscowa jak zawsze stanęła na wysokości zadania, zarówno przed imprezą jak i po niej zamieszczając artykuły. Jeszcze raz dziękuję Władzom Wyszkowa na czele z panem Burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim, Gminie Rząśnik, Pawłowi Kołodziejskiemu, niezawodnym sponsorom, społeczności miejscowej, najgoręcej mieszkańcom bloków wzdłuż ul. Wyszyńskiego i bezsprzecznie tym, którzy poprzez uczestnictwo, wspólnie oprócz rywalizacji sportowej tworzą fantastyczną atmosferę, w bezpiecznej sportowej walce na trasie, wzajemnego szacunku, pomocy Koleżeńskiej. Sędziom za heroizm i sprostanie zadań, które były przed nimi. To dzięki Wam wszystkim, którzy jesteście ze mną na złe i dobre.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Witold Prószyński „tato”
Prezes Auto Koło Centrum
 

Wyniki

01-02.10.2022

Wyniki

01-02.10.2022


Sandex Rally Day

Data: 21.08.2022
Zawody: Mini Max

Miejsce imprezy: Siekierki - Warszawa
Liczba prób sportowych: 8
Ilość lokalizacji prób sportowych: 2
Nawierzchnia: szuter
Liczba startujących: 33


Po 8 letniej przerwie co wydawało się już niemożliwe, nierealne, dzięki nawiązaniu współpracy z nowym Właścicielem obiektu Firmą SANDEX w osobach. Pana Rafała Matczuka prezesa Zarządu i Wojciecha Bąka kierownika Zakładu, stało się możliwe zorganizowanie imprezy w takim kultowym miejscu i w takim wymiarze.

Wspierają nas od lat Media, w tym Telewizja publiczna, przekazując relacje z naszych imprez. Dzięki zaangażowaniu Firmy SANDEX, która włożyła ogrom prac w przygotowanie trasy poprzez usypanie w miejscach newralgicznych hałd piasku. Olbrzymie podziękowanie składam Koleżankom i Kolego sędziom, którzy w ekstremalnie trudnych warunkach w obłokach kuzu wytrwali i przeprowadzili imprezę. W szczególności: Małgorzacie Kasprzak, Robertowi Piłat, Damianowi Górniak, Krzysztofowi Plajzer i Adamowi Ostrowskiemu.

Uczestnikom - zawodnikom, za wyjątkową widowiskową zaciętą rywalizacje, pokonywanie wydawało się rzeczy niemożliwych, ale dzięki zapałowi, zawziętości, bezinteresownej pomocy reanimowali swoje samochody, które powracały na trasę rajdu szansą na sukces, jak miało to kilkakrotnie miejsce, a w szczególności w przypadku Michała Kraciuka, który w uznaniu Uczestników, otrzymał nagrodę Fair Play

Nasz wysiłek z zapewnieniu medialnego promowania naszych Imprez i ich Uczestników, przynosi coraz lepsze efekty. Przykładem jest zaangażowanie Telewizji TVP3 Warszawa, która przekazała dwie obszerne relacje w wiadomościach dziennika i zamieściła obszerny artykuł, czy nasi niezawodni Partnerzy: RALLY and RACE. Byli z nami Utytułowani i mniej znani Zapaleńcy Fotoreporterzy, którzy pracowali w ekstremalnie trudnych warunkach , dotarli do końca ,dokumentując olbrzymią ilości zdjęć i filmowych, ujęć oddających atmosferę i waleczność Zawodników. Miłym zaskoczeniem była sympatyzująca z nami Beata - Brunetka i auta, która nakręciła profesjonalna relacje, co spotkało się z aplauzem nas wszystkich.

Były z nami Firmy nas wspierające:
ONITRA - Najtańsze Ubezpieczenia. Firma ubezpieczeniowa z doskonałymi ofertami
ORANGINA - SCHWEPPES - która zapewniła w upalny dzień napoje energetyczne dla Uczestników
PIONIER - Stemple. Najstarszej renomowanej, o najwyższej jakości produktów firmie w Warszawie

Nawiązana współpraca z Automobilklubem Bialskopodlaskim, przynosi coraz lepsze efekty, zarówno w rywalizacji jak i koleżeńskiej atmosferze,
no ich umiejętności niech będą wzorcem dla naszych Załóg, ponieważ już po raz 2 odnieśli Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Dalej doskonale układa nam się współpraca z naszym Okręgiem PZM w Łodzi i Automobilklubem Łódzkim.

Po raz kolejny stwierdzam, że zorganizowanie imprezy w takim wymiarze stało się możliwe dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu nas WSZYSTKICH, w tym KIBICÓW i SYMPATYKÓW, a w szczególności niezawodnych i gotowych do pracy QBIE i MICHAŁOWI oraz Tomkowi, który pozytywnie nas zaskakuje. Dlatego pozwólcie, ze jeszcze raz podziękuje WAM WSZYSTKIM za przyjacielską atmosferę jaką wspólnie tworzymy.Dziękuje po raz kolejny Firmie SANDEX , że jest z nami i nas WSPIERA.

Galeria zdjęć

Fot. Jakub Żołędowski

Wyniki

21.08.2022

Wyniki

21.08.2022


II Marpol Rally Day
Data:
03.07.2022
Zawody:
Mini Max
Miejsce imprezy:
ul. Różana 1, 07-230 Gaj
Liczba prób sportowych:
8
Ilość lokalizacji prób sportowych:
2
Nawierzchnia:
beton, asfalt, kostka
Liczba startujących: 37
Za nami druga odsłona Marpol Rally Day, imprezy - rajdu, który już w pierwszej edycji zyskał uznanie. Tym razem przy jeszcze większym zaangażowaniu i wsparciu Właściciela obiektu p. Piotra Dąbrowskiego, który z rozmachem przygotował teren, jak i zapewnił dodatkowa oprawę, poprzez punkt gastronomiczny, który zyskał uznanie zarówno licznie zgromadzonych Kibiców, towarzyszącym nam przez cały czas trwania rywalizacji jak i zacnej - dużej ilości zgłoszonych 37 załóg, za co serdecznie dziękujemy!

Nasze wspólne zaangażowanie, nawiązanie współpracy z Automobilklubem Bialskopodlaskim na czele z prezesem kol. Grzegorzem Piechowiczem, pozyskanie nowych Przyjaciół, przyczyniło się nie tylko do zwiększonej ilości Załóg, ale również do jeszcze lepszej atmosfery w sportowej rywalizacji, która przyniosła zdecydowane Zwycięstwo Kolegów z A. Bialskopodlaskiego. Zorganizowanie imprezy w takim wymiarze stało się możliwe dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu nas wszystkich, a w szczególności niezawodnemu Kubie Żołędowskiemu, który zaangażowany od lat w sprawy Koła z powodzeniem wdraża nowe pomysły graficzne, będące nasza wizytówką, czy Michałowi Kraciuk, który w tak niesamowicie krótkim czasie opracował i wdrożył profesjonalna stronę zapisów i wyników, umożliwiających Uczestnikom na bieżąco śledzenie swoich czasów przejazdu.

Nie zawiedli nasi Koledzy z Łodzi, Damian Górniak z Krzysztofem Plajzer, którzy tradycyjnie przyjeżdżają z aparaturą pomiarową do elektronicznego pomiaru czasu. Również nasz wysiłek z zapewnieniu medialnego promowania naszych Imprez i ich Uczestników, przynosi coraz lepsze efekty. Informacje były zamieszczone zarówno na stronie PZM, RALLY and RACE ,Tygodniku Wyszkowiak, plakatach i tradycyjnie związaną z nami telewizją TVP3 Warszawa - Sport, która przekazała 2 oddzielne relacje w wiadomościach sportowych. Byli z nami Utytułowani i mniej znani Zapaleńcy Fotoreporterzy, którzy zamieścili olbrzymią ilości zdjęć i filmików oddających widowiskową dynamikę przejazdów. W tym miejscu dodatkowo dziękuje kol. Dariuszowi Ołtuszyk, który w arcytrudnych warunkach w hali, w masce ochronnej dokonał niepowtarzalnych ujęć przejazdów poszczególnych Zawodników. Firma Orangina - Schweppes wspierając nas od kilku lat, dostarczyła napoje energetyczne zarówno do obsługi jak i Uczestników rajdu, za co w tym miejscu jeszcze raz dziękuje. Dziękuje Naszym Sędziom, tj. Robertowi Piłatowi, Tomkowi Ostrowskiemu i jego Ojcu Adamowi, którzy w upalnym dniu wytrwali na stanowiskach.

Pozwólcie, ze jeszcze raz podziękuje Wam wszystkim za zaciętą widowiskowa sportową rywalizację, w przyjacielskiej atmosferze, jaką tworzycie, połączoną z olbrzymie zaangażowaniem. To wszystko pozwala mnie zapominać o moim” słusznym” wieku, daje siły do nowych wyzwań, pomysłów na rzecz tworzenia wspólnie nowych imprez dających nam obopólną satysfakcje.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Witold Prószyński „tato”
Prezes Auto Koło Centrum

Galeria zdjęć

Fot. Jakub Żołędowski

Wyniki

II Marpol Rally Day

Wyniki

II Marpol Rally Day