Archiwum

Zakonczenie sezonu odbedzie się:

24 lutego 2019r. / niedziela/. Godz. 17.00

RANCZO – Mokotów.

Al. Wilanowska 355. Wjazd na parking od ul. Z Modzelewskiego

dla Zawodników utytułowanych w sezonie 2018 wstęp wolny.
 Strona  |  Lista zgłoszeń  |  Wyniki  |  Regulamin | Trasa

XIII edycja naszej kultowej imprezy „Barbórka – Bis” przeszła do historii. Pomimo, że nie dopisała pogoda, dopisali, zarówno Sympatycy, Kibice, jak i Uczestnicy, którzy rywalizowali w koleżeńskiej atmosferze, na 8 próbach w dwóch świetnych lokalizacjach, w tym po raz pierwszy na terenie Firmy LIBET która nie tylko użyczyła nam zgody, ale profesjonalnie ją przygotowała.   Zacięta rywalizacja, do ostatniej próby trwała o zwycięstwo zarówno w klasyfikacji generalnej jak i w klasach, a na zakończenie 13 najlepszych załóg wystartowało w widowiskowej nocnej „Super Próbie”, o Puchar Pawła Kołodzieja, naszego Kolegi klubowego, któremu w imieniu własnym i Zawodników jeszcze raz serdecznie dziękuje. Dzięki kontynuacji współpracy z zaprzyjaźnioną Firmą, INTERNATIONAL EXPORT IMPORT, możliwe było rozegranie „Super Próby” w płomieniach flar, których barwa oświetlenia stworzyła niesamowitą oprawę, co pozostawiło moc pozytywnych wrażeń, zarówno Uczestnikom jak i Kibicom Tradycyjnie gościliśmy TELEWIZJĘ TVP 3, która nagrała i zamieściła relacje w wiadomościach sportowych z przebiegu rajdu, z podkreśleniem faktu, że impreza ta oprócz rywalizacji sportowej jest przede wszystkim szkołą doskonalenia techniki jazdy, podnoszącą umiejętności w kierowaniu samochodem, tym samym jest doskonałym nośnikiem propagowania bezpieczeństwa i kultury na naszych drogach i ulicach. Mam nadzieję, że osiągnięty nasz wspólny tegoroczny sukces, stwarza doskonałe perspektywy dla dalszego rozwoju naszych imprez.


Przed zbliżającą się imprezą mamy dla Uczestników dobrą wiadomość  do przekazania; W ramach Rajdu,  rozegrana będzie w świetle FLAR – „SUPER PROBA”  z  13 Załóg wg miejsc zajętych w KLASYFIKACJI GENERALNEJ. Po raz pierwszy Zwycięzcy za : 1m; 2 m; 3m; otrzymają okazale puchary  ufundowane przez naszego wieloletniego Kolegę  Pawła  Kołodzieja , zwanego w środowisku rajdowym  „Kałaszem” , za co już dziś mu dziękujemy. Tradycyjnie będzie też  klasa :  RWD.

Z A P R O S Z E N I E
„XIII RALLY BARBÓRKA BIS 2018″
„RAJD SAMOCHODOWY” – IMPREZA OGÓLNODOSTĘPNA
Warszawa 09 grudnia 2018 (niedziela)

„RAJD SAMOCHODOWY” – IMPREZA OGÓLNODOSTĘPNA

                                                                     Warszawa 09 grudnia 2018 (niedziela)

 

Drodzy Uczestnicy, Zawodnicy. W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy , pilota z ukończonym 18 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC i zalecanym NW, dwa kaski oraz, oczywiście żyłkę sportową. Oprócz rywalizacji sportowej, przyjemnego spędzenia czasu, jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej.

 

Tegoroczna impreza rozegrana zostanie na terenie ŻERANIA, w 2 lokalizacjach. W dniu imprezy zarówno biuro rajdu, badanie kontrolne jak start do pierwszej próby rozpocznie się na ul. Golędzinowskiej.

Druga próba, zlokalizowana będzie w ciągu ul. Golędzinowskiej, na terenie użyczonym po raz pierwszy, przez Firmę LIBET, przy ul. Elektronowej.

Rozegranych zostanie w sumie 8 prób sportowych, plus „Super Próba” Próby rozgrywane będą na wyłączonych z ruchu drogach, uliczkach, o max. długościach.

Nawierzchnie utwardzone: asfalt, beton, kostka bauma, miejscami lekko zanieczyszczonymi.  Wyznacznikiem trasy w większości będą stałe pkt. tj.: krawężniki, ogrodzenia, słupy, wewnętrzne uliczki.  Wszystkie próby tp. „OS”, bardzo czytelne w nawigacji. Przed rajdem pokażemy na stronie zdjęcia nawierzchni oraz rysunki prób.

Również w tym roku na zakończenie imprezy dla 13 najlepszych Załóg w kl. Generalnej rozegrana zostanie dodatkowo:      „SUPER PRÓBA” XIII WARSZAWSKIEJ BARBÓRKI BIS”

 

Po raz pierwszy Zwycięzcy „SUPER PRÓBY” za : 1m; 2 m; 3m; otrzymają okazale puchary,  ufundowane  przez naszego wieloletniego Kolegę  Pawła  Kołodzieja , zwanego w środowisku rajdowym  „Kałaszem” , za co już dziś mu dziękujemy.

Więcej bieżących informacji, będzie sukcesywnie uzupełnianych na stronie : www.ak-centrum.pl  , rallybarborkabis.ak-centrum.plfacebook.com/AutoKoloCentrum . Wszelkie pytania proszę kierować na adres e-mail biuro@ak-centrum.pl lub telefonicznie : tel. 602 25 95 90 , 575 777 850 , 501 401 063.

rallybarborkabis.ak-centrum.pl Strona  |  Lista zgłoszeń  |  Zapisz się  |  Regulamin | Trasa

Tegoroczny impreza w nowej odsłonie odbędzie się w cyklu jednodniowym, w zaplanowanym i zatwierdzonym kalendarzu PZM. Dzięki uprzejmości Władz PKP, „RALLY WARSAW” zostanie rozegrane na terenie kolejowym, w sprawdzonej lokalizacji, która zjednała sobie miano jako jednej z najlepszej na terenie Warszawy, tym bardziej pragniemy to potwierdzić w tegorocznej edycji, poprzez jej wydłużenie, nowymi elementami trasy, co powinno ja uczynić jeszcze bardziej atrakcyjną. W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy, pilota z ukończonym 18 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym badaniem technicznym, ubezpieczeniem OC. i NW., dwa kaski (mogą być typu motocyklowego) oraz, oczywiście żyłkę sportową oraz chęć spędzenia wolnego czasu w miłej, towarzyskiej sportowej atmosferze. Oprócz rywalizacji sportowej, jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej. Tradycyjnie zapraszamy do udziału i towarzyszenia nam w Imprezie zarówno Zawodników posiadających licencje w klasie „GOŚĆ”, jak i utytułowanych Zawodników, którzy odnosili w swojej karierze sukcesy na rajdowych polskich i zagranicznych trasach w klasie „LEGEND” na preferencyjnych warunkach tj. symbolicznym wpisowym – 100.00 zł. Uczestnicy Rajdu wpisowe na dotychczasowych zasadach tj 160,00 zł – Załoga. Zapraszamy kierowców mających zacięcie rajdowe do uczestnictwa w imprezie. Naprawdę warto! Jest możliwość sprawdzenia swoich możliwości w bezpośredniej rywalizacji jak i osiągnięcia sukcesu zarówno w klasyfikacji w klasach w zależności od pojemności silnika jak i klasyfikacji generalnej. Zgłoś swój udział i wystartuj w wyjątkowej imprezie rozgrywanej na ciekawej i zabezpieczonej trasie w Warszawie.

ak-centrum.plStrona  |  Harmonogram  |  Wyniki  |  Regulamin | Trasa


Podsumowanie KJS „ XXI RALLY Wyszków” Pod Patronatem Burmistrza Wyszkowa

 • IV Runda „Samochodowych Mistrzostw Pucharu AKC”
 • III Runda Pucharu PZM SOS
 • II Runda Pucharu „TEDEX WRC”


Już po raz 21 w ostatni weekend września, gościł przyjazny nam Wyszkow. Wieloletnia współpraca zaowocowała wpisaniem nas w coroczny plan imprez organizowanych na terenie miasta, co jest dla nasz zarówno wyróżnieniem jak i wyzwaniem do corocznego podnoszenia poprzeczki organizacyjnej.

Do tradycji już należy, że corocznie mamy zapewniona piękna słoneczna pogodę. Tak i tym razem rozegranie pierwszego dnia 9 prob., na sprawdzonych, zmodyfikowanych trasach, w jesiennej scenerii, szybkich, technicznych, łatwych w nawigacji dających frajdę z jazdy, odbyło się częściowo na terenie Wyszkowa (5) i pełnego uroku Rząśnika (4) w dwóch lokalizacjach.  Jedna o Puchar Wójta na placu Forum, druga pt. Os, na terenie Zespołu Szkół Publicznych, pozostale pięc prob rozegrane zostały na terenie Wyszkowa, tj na parkingowych uliczkach przed Urzędem Miasta, oraz tp „os”, na terenie PEC. Tego dnia również z sum prób rozegranych na terenie Powiatu, zwycięska Załoga zdobyła okazały Puchar Starosty Wyszkowskiego.

W niedzielę tradycyjnie, jak przystało na rangę imprezy, poprzedzona została PARADĄ samochodów uczestników rajdu w towarzystwie okazałych pojazdów zabytkowych, po ulicach Wyszkowa w asyście policji. Kulminacją było złożenie wiązanki kwiatów Pod pomnikiem Obrońców Września 1939. Zgodnie z programem rozegrana została widowiskowa „SUPER PROBA” o PUCHAR BURMISTRZA oraz „Grand Prix” o Puchar Prezesa AK Centrum W trakcie trwania imprezy, oprócz rywalizacji Załóg startujących w rajdzie, odbyły się widowiskowe pokazy dryftu w wykonaniu BMW FANATICA TEAM. Zaprezentowano najnowsze modele samochodów VOLKSWAGEN I TOYOTA. Miłym akcentem był start kol Kacpra Terlikowskiego, który zaledwie dwa lata temu stawiał pierwsze kroki na naszej imprezie, a teraz po uzyskaniu licencji sportowej w zawrotnym tempie pnie się w gore Pilotami jego widowiskowych przejazdów byli Panowie: Grzegorz Nowosielski Burmistrz i Adam Mróz V-ce Starosta.

Tegorocznej imprezie, wzorem ubiegłych lat oprócz rywalizacji sportowej przyświecał nadrzędny cel, jakim jest podniesienie bezpieczeństwa na naszych drogach, poprzez zorganizowanie akcji, „Dzień Wychowania Komunikacyjnego” polegającej na propagowaniu przepisów ruchu drogowego dla młodzieży w formie konkursów. Na wysokości stanęły zarówno Policja, która przeprowadziła nie tylko konkursy, ale ufundowała wspólnie ze Sponsorami nagrody. Straż Pożarna dzięki uprzejmości Tadeusza Rusz czaka wlaściela Auto-Kasacja, który dostarczył samochód, w symulowanym wypadku drogowym pokazała licznie zgromadzonej publiczności pokaz profesjonalnego ratownictwa drogowego. ZZOZ. Zabezpieczył karetka przebieg imprezy.

W tym miejscu, jeszcze raz dziękujemy wszystkim Uczestnikom za sportową, koleżeńska rywalizację, Współorganizatorom: Władzom Miasta i Gminy, Powiatu, Gminy Rząśnik, Partnerom, którzy współtworzyli z nami, za udzieloną pomoc, wsparcie:

PZM SOS.  TEDEX SA. KROTOSKI – CICHY – VW.  TOYOTA MARKI.  PTAK WARSAW EXPO – AUTO SHOW.  STEMPEL PIONIER.  COPIERS SERVICE.   LASERMAX TROFEA.  MAG4EWER

 Z WYSZKOWA: POLSKI BANK SPÓŁDZIELCZY.  POMEL SP Z O.O.  PTM. SP. Z O.O.  AUTO –TEST.  ORLEN BIAS. HOTEL BIAS. TADEX AUTO KASACJA.  MLEKOWITA. PPHU MLEKS.  AUTOMAX.  ARDAGH GLASS, WOSIR.  MILE MARKET.  AUTO PEŁA.   BMW FANATICA TEAM. TARTAK ABRAMCZYK. LEŚNY DWOREK W RYBIENKU.  MOTO KOLYASKA MAKÓW MAZ, które promowały swoje produkty i usługi.

 RALLY Wyszków cieszący się niesłabnąca popularnością ze strony Uczestników, gromadzi corocznie olbrzymia rzeszę zarówno Mieszkańców, Kibiców, Sympatyków jak i młodzież, która ma możliwość poprzez konkursy, doskonalenia przepisów prawa ruchu drogowego, ratownictwa jak obejrzenia widowiskowej rywalizacji sportowej w bezpiecznych warunkach.

Impreza po raz kolejny była świetnym przykładem, że przy dobrej organizacji, jak i przy poparciu miejscowych Władz oraz Sponsorów, może stać się wspaniałym widowiskiem przyciągającym uwagę mediów i okazją do promocji Firm, ich produktów czy usług,

Mam nadzieję, że osiągnięty tegoroczny wspólny sukces stwarza doskonałe perspektywy dla naszej przyszłej współpracy.

Witold Prószyński


„SUPER PROBA”  o  PUCHAR BURMISTRZA  WYSZKOWA:

 Mateusz CIEREPSKI 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

„SUPER PROBA”  o  PUCHAR  STAROSTY  WYSZKOWSKIEGO:

                                                    Tomasz  JĘDRASIAK

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 „SUPER PROBA”  o  PUCHAR WÓJTA RZASNIK:

Tomasz  JĘDRASIAK

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

„GRAND PRIX”       o  PUCHAR PREZESA  AK CENTRUM:

                                                     Mikołaj  MIELCARZ

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

NASZ KOLEGA KLUBOWY Paweł KOŁODZIEJ, UFUDOWAŁ OKAZAŁY PUCHAR ZAŁODZE KTÓRA MIAŁA  NA KONCIE NAJWIĘCEJ STARTÓW  W  NASZYCH  IMPREZACH – RAJDACH.

                                                     Mikołaj  MIELCARZ

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

STWORZONĄ  PO RAZ PIERWSZY KLASA  „WETERAN”  – DLA NASZYCH UCZESTNIKÓW, KTÓRZY STARTOWALI  W  LATACH:  2000 – 2015 .
PUCHARY  + NAGRODY, WRĘCZYŁ POMYSŁODAWCA , Kol Paweł KOŁODZIEJ

  I miejsce  Mariusz PIŁAT            –  Artur PIŁAT                    + „szampan”

 II miejsce  Mikołaj   MIELCARZ   –  Krzysztof PILASZKI      + „szampan”

III miejsce  Karol      KOŁODZIEJ –  Stanisław KOSINSKI     + „szampan

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

FIRMA TRASH POINT UFUNDOWAŁA PUCHARY +  BONY NA WYMIANĘ KOMPLETU OPON Z

WYWAŻENIEM, DLA TRZECH NAJLEPSZYCH  ZAŁÓG  W  KLASIE  RWD:

  I miejsce  Mikołaj MIELCARZ –  Krzysztof PILASZKI  + BON

 II miejsce Miejsce  Marcin KASPROLEWICZ – Marek MILEWSKI  + BON

III miejsce  Łukasz RAK – Maciej SLOWIK + BON

…………………………………………………………………………………………………………………

ZWYCIĘSKA ZAŁOGA W KLASYFIKACJI GENERALNEJ RAJDU, OTRZYMAŁA  ZAPROSZENIE DO WYSTAWIENNICTWA  SWOJEGO SAMOCHODU w HALI WYSTAWOWEJ MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW MOTORYZACYJNYCH – WARSAW MOTOR SHOW 2018 w PTAK WARSAW EXPO – jedną z największych tego typu imprez motoryzacyjnych w europie środkowej , w dn. 15-18 LISTOPADA br.

                                                  Mariusz CIEREPSKI – Damian  CIEREPSKI

…………………………………………………………………………………………………………………

FIRMA  MOTOKOLYASKA  RENOWACJA STARYCH  POJAZDÓW  MAKÓW MAZOWIECKI

UFUNDOWAŁA  NAGRODY:

 • OPŁACONE WPISOWEGO NA KJS W PRZASNYSZU : RAJDOWE KRYTERIUM ORLIKA

  2018 , DLA ZWYCIEZKIEJ ZAŁOGI W KL. GENERALNEJ

                                                                Mariusz CIEREPSKI – Damian  CIEREPSKI

 • OPŁACENIE WPISOWEGO NA SUPER KJS W PRZASNYSZU: RAJDOWE KRYTERIUM

  ORLIKA 2018 DLA NAJBARDZIEJ PECHOWEJ ZAŁOGI W RAJDZIE :

                                                                   Mateusz Jabłoński – Pawel Kulfan

………………………………………………………………………………………………………………….

MAG4EWER  UFUNDOWAŁO  2  VOUCHERY  UZNANIOWE,  NIEZALEŻNE  OD  WYNIKÓW RAJDU (FAIR PLAY,  NAJBARDZIEJ  WIDOWISKOWY  PRZEJAZD  ITP)

MASAŻ DLA KIEROWCY PO TRUDACH RAJDU: Marcin BĄBEL

DLA  PILOTA, NA PIĘKNE PAZNOKCIE: Natalia KOZŁOWSKA

…………………………………………………………………………………………………………………….

10 Załogom, które dokonaly w pierwszym terminie wpisowe z potwierdzona  wpłata, otrzymały zaproszenia na „MOTO SHOW 2018” , który odbędzie się w dniach 16 -18 listopada br. w PTAK WARSAW  EXPO w Nadarzynie.Strona  |  Harmonogram  |  Wyniki  |  Regulamin | Trasa

W imieniu własnym i współorganizatorów URZEDU MIASTA I GMINY PIASECZNO, URZĘDU GMINY RZĄŚNIK, STAROSTWA WYSZKOWSKIEGO, STOWARZYSZENIA „KLUB SOS PZMOT”, FIRMY TEDEX SA. SPONSORÓW. Serdecznie zapraszamy naszych dotychczasowych jak i nowych Uczestników, do udziału w imprezie, która od 21 lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, o czym świadczy wpisanie jej w coroczny kalendarz imprez zaplanowanych przez Urząd Miasta i Gminy Wyszków. Dzięki dotychczasowej wieloletniej współpracy, Władz Miasta, Powiatu i Gmin jest możliwe jej rozgrywanie w takim wymiarze. W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy, pilota z ukończonym 17 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC i zalecanym NW, dwa kaski oraz, oczywiście żyłkę sportową. Oprócz rywalizacji sportowej, przyjemnego spędzenia czasu, jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej.

rallywyszkow.ak-centrum.pl


Z uwagi na nieprzewidziane zdarzenia losowe najbliższa runda RSMAKC Rally Warsaw, przypadająca na dzień 1 lipca zostaje przeniesiona na jeszcze nieznany termin. Za zaistniałą sytuacje oraz późną informację serdecznie przepraszamy. W osobnym komunikacie poinformujemy o terminie na który impreza została przeniesiona.


Za nami 13 edycja Rally Piaseczno i jak się okazało nie pechowa, ale jeszcze bardziej wydoroślała , z nowymi pomysłami, które dodały jej splendoru.

Po raz pierwszy oprócz tradycyjnego zaangażowania:

Miasta i Gminy Piaseczno, na czele z Burmistrzem Zdzisławem Lisem

Gminy Lesznowola, na czele z Wójt  Marią Jolantą  Bartycką – Wąsik

włączyło się Starostwo Piaseczyńskie na czele ze Starostą Wojciechem Ołdakowskim

Tradycyjnie wspierały nas:

 • Stowarzyszenie SOS PZMot, PZM O/Łódzki
 • Niezawodne Firmy: Tedex SA, Rowinski – Wajdemajer, PWiK – Piaseczno, Pionier, Copiers, Lasermax,

T.Żydak, Z.Stanek, Dustal – Autokasacja, czy nowe z mocnym wejściem: Mac flex , i Trash Point

Jak zawsze niezawodną pomoc okazała Komenda Powiatowa Policji – WRD , która nadzorowała Paradę – przejazd  kolumny samochodów, Uczestników Rajdu, po ulicach Piaseczna, zakończoną złożeniem wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą marsz, Józefa Piłsudskiego, jak również  sprawne przeprowadziła konkursów ze znajomości przepisów ruchu drogowego dla młodzieży z nagrodami, ufundowanymi przez Gminę Lesznowola i Tedex SA, w ramach akcji :Bezpieczne wakacje.

Tradycyjnie Powiatowa i Ochotnicza Strażą Pożarna, przeprowadziły brawurową akcję ratunkową w symulowanym wypadku drogowym.

Na pokreślenie zasługuje rozegrana po raz pierwszy „SUPER PRÓBA”- VIP, dla zaproszonych GOŚCI. Do rywalizacji przystąpili : Pani Hanna Kułakowska – Michalak. Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, Pani Anna Kostyrka, Przewodnicząca Komisji Statutowej Rady Miejskiej w Piasecznie oraz Pan Wojciech Ołdakowski ,Starosta Piaseczyński. , którzy dzielnie rywalizowali na trasie, najnowszym samochodem AUDI A3, użyczonym przez Firmę Rowinski – Wajdemajer. Ostateczne Zwycięstwo odniosła Pani. Anna Kostyrka, która o ułamki sekund pokonała Panią Hannę Kułakowska – Michalak   oraz Pana Wojciecha Ołdakowskiego, Starostę Piaseczyńskiego.

Tegoroczną edycję Imprezy cechowała wyjątkowa koleżeńska atmosfera, zarówno w rywalizacji sportowej, jak i w imprezach towarzyszących.

Po zaciętej rywalizacji Zwycięzcami Rajdu KJS w klasyfikacji generalnej została utytułowana Załoga Sebastian Dziadosz z Marcinem Dziadosz jadąca Hondą Civic, którzy odnieśli też Zwyciestwo w:

Super Próbie o Puchar Wójta Gminy Lesznowola

Super Próbie o Puchar Starosty Piaseczyńskiego

Super Próbie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno

Super Próbie o Puchar Prezesa Auto Koło Centrum

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli: Mateusz Cierepski z Damianem Cierepskim jadący Hondą Civic.

a trzecie Sebastian Piechociński z Lechem Kwapiszewskim  jadący Renault Clio

Po długiej przerwie dzięki zaangażowaniu naszego Kolegi  klubowego Pawła Kołodzieja, przywróciliśmy rywalizację w klasie RWD, jak również pozyskanie nowych Sponsorów, dzięki którym stało się możliwe nagrodzić Zwycięzców nie tylko pucharami, ale również nagrodami rzeczowymi, w postaci kuponów paliwowych, co jest ewenementem  w obecnej sytuacji sportu amatorskiego.

Zwycięzcami klasyfikacji RWD została Załoga w składzie Karol Kołodziej, Stanisław Kosiński jadąca BMW .

Przebieg imprezy potwierdził zasadę, że przy wspólnym zaangażowaniu WSZYSTKICH, którzy zadeklarowali współpracę tegoroczna edycja okazała się doskonałym  propagatorem imprez, które oprócz rywalizacji sportowej poprzez imprezy towarzyszące służące podnoszeniu bezpieczeństwa na naszych drogach, przyczyniło się do jej spektakularnego sukcesu, za co jeszcze raz WSZYSTKIM dziękuje.

Prezes AK Centrum   Witold Prószyński


Strona  |  Harmonogram  |  Wyniki  |  Regulamin | Trasa

Tradycyjnie, coroczna impreza  z okazji w ramach kultowej imprezy miejskiej: „ PIKNIKU RODZINNEGO”. W imieniu własnym i współorganizatorów URZEDU MIASTA I GMINY PIASECZNO,   URZĘDU GMINY LESZNOWOLA,  STOWARZYSZENIA  „KLUB SOS PZMOT”,      FIRMY TEDEX  SA.   SPONSORÓW zapraszamy serdecznie wszystkich   miłośników  sportu samochodowego,  pragnących spędzić weekend w sympatycznej sportowej atmosferze, do udziału w ogólnodostępnej imprezie samochodowej    02 – 03 czerwca 2018r. Nagrody: od firmy MACFLEX : 5 paliwowych kart paliwowych do realizacji na stacjach paliwowych ORLEN o łącznej wartości 1000,00 zł dla zwycięzców sklasyfikowanych w poszczególnych klasach , od firmy TRASH POINT: 3 puchary dla zwycięzców w klasie RWD. W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy , pilota z ukończonym 18 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC i  zalecanym NW, dwa kaski ( mogą być typu motocyklowego ) oraz, oczywiście żyłkę sportową . Oprócz rywalizacji sportowej, przyjemnego spędzenia czasu, jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej.

rallypiaseczno.ak-centrum.plStrona  |  Komunikaty  |  Wyniki  |  Regulamin | Trasa

Przed nami nowy cykl imprez popularnych Pod nazwą, MINI MAX, czyli minimum kilometrów, malsimum prób, którą wymyślił już w latach 80-tych, nasz kolega Andrzej Wyrożemski. MINI MAXy będą wliczane do Rund RSMAKC, w klasyfikacji rocznej. Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji, cyklu tych imprez. Faktem jest, że planowaliśmy rozpocząć od tak lubianych szutrów, ale z przyczyn od nas niezależnych, tereny przewidziane są w tej chwili zamknięte z uwagi na olbrzymie nagromadzone hałdy piasku, który będzie sukcesywnie wywożony po okresie zimowym. Następna edycja będzie na pewno rozegrana właśnie na tych nawierzchniach. Zapraszamy więc teraz do udziału w imprezie, która rozegrana zostanie na kultowej ulicy Ordona, która związana od lat jest z rajdami. Zapraszamy więc do udziału w niedziele 22 kwietnia br, na godz 09.00, na ulicy Ordona , gdzie odbędzie się zarówno start do imprezy, jak i rozegranych zostanie w sumie 8,( lub 10 prób ), w dwóch lokalizacjach.

minimax.ak-centrum.pl
Strona  |  Harmonogram  |  Wyniki  |  Regulamin | Trasa

Tradycyjnie rajd rozegrany zostanie w obrębie Nowego Dworu Mazowieckiego ,i Czerwińska n/d Wisłą, z dziewięcioma próbami. Oprócz sprawdzonych prób, szykujemy dodatkową atrakcję, które natychmiast ogłosimy zakończeniu toczących się rozmów. Wszystkie próby będą typu „OS”, na nawierzchniach utwardzonych tj: asfalt, beton, bruk, płyty betonowe rozgrywanych na wyłączonych z ruchu wewnętrznych odcinkach ulic, czy też placów. Start do „rajdu” nastąpi tradycyjnie z parkingu przed Urzędem Miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Przy okazji imprezy warto zaprosić Przyjaciół, którzy oprócz oglądania i kibicowania Waszej rywalizacji sportowej będą mieli możliwość poznania nowych bardzo atrakcyjnych miejsc do wypoczynku w okresie letnim w kompleksie leśnym nad wodą, czy jak w przypadku,   Modlina, Czerska n/d Wisłą, , poznania ciekawej historii Mazowsza.. Mając na uwadze zbliżający się sezon rajdowy , z myślą o naszych Zawodnikach jak z innych Klubów, olbrzymim staraniem tak opracowaliśmy trasę, która spełniać będzie doskonałe warunki treningowe. Zapraszamy  więc serdecznie Zawodowców do udziału w klasie „GOŚĆ”. Kierujemy również zaproszenie do utytułowanych „Zawodników do udziału w klasie  „LEGEND”., którzy w ostatnim okresie uwidaczniają się na forach i nie tylko. Pokażcie się w końcu Młodzieży i Kibicom na naszej rajdowej trasie Warunkiem uczestnictwa w „rajdzie” jest posiadanie ważnego prawa jazdy, samochodu z ważnym przeglądem technicznym, aktualnym ubezpieczeniem OC i NNW , Pilota, który ukończył 18 lat, 2 kasków, oraz chęć spędzenia wolnego czasu w miłej, towarzyskiej sportowej atmosferze . Dla Zwycięzców puchary. Przewidujemy również nagrody rzeczowe.

rallymazowsze.ak-centrum.pl


Punkty za poszczególne rundy w sezonie 2017 zostały uaktualnione w klasyfikacji i są dostępne pod adresem: http://ak-centrum.pl/klasyfikacja-roczna/. Zgodnie z regulaminem sklasyfikowane zostaną tylko te załogi, które wystartowały w sezonie w minimum 4 imprezach i zdobyły minimum 1 punkt. Poniżej lista zwycięzców w sezonie 2017.

Zgodnie z wcześniejszą informacją, uroczyste zakończenie sezonu 2018 Naszego Koła odbędzie się w dniu :

02 MARCA 2018 (PIĄTEK) – godz.19:00.

w RESTAURACJI „MOMENT WOLA”

Warszawa ul. Jana Kazimierza 3 /róg Ordona/

Zgodnie z przyjętą tradycją, wszyscy utytułowani Mistrzowie sezonu 2017 wraz z osobami towarzyszącymi – wstęp wolny pod warunkiem wcześniejszego potwierdzenia obecności.

Sędziowie którzy pracowali w sezonie 2017 co najmniej 3 razy przy organizacji rajdów – wstęp wolny pod warunkiem wcześniejszego potwierdzenia obecności.

W ramach wstępu – stół szwedzki .
Przy braku potwierdzenia wstęp płatny.

Liczymy jak zawsze na sympatyczną atmosferę integrującą naszych klubowiczów, która pozostawi podobnie jak ubiegłoroczna miłe wspomnienia na nadchodzący sezon 2018 roku..

Serdecznie zapraszamy AK Centrum
Strona  |  Harmonogram  |  Zapisz się  |  Regulamin | Wyniki

Przed nami już po raz 12 namiastka Kultowej Imprezy jaką jest „RAJD BARBÓRKA – OGÓLNOPOLSKIE KRYTERIUM ASÓW”. Mając na uwadze mój sentyment do jest „RAJDU BARBÓRKA – OGÓLNOPOLSKIE KRYTERIUM ASÓW”. którego czterokrotnie byłem twórcą – Komandorem, zawsze starałem się o to, żeby była WYDARZENIEM WARSZAWY, wprowadzają co roku nowe elementy, czyniąc ja coraz atrakcyjniejszą. (Giełda Żerań, Stadion Gwardia, Centrum Daewoo, Bronisze, Piaseczno, Cytadela, czy najsłynniejszy obecnie element „Pani Karowej” – „BECZKA Taty” na skrzyżowaniu Karowej z Furmańska, która niestety przez ostatnie lata stała się przyczyną przeistoczenia najwspanialszej Imprezy Warszawy w imprezę komercyjną – bilety, bramki, trybuny, itd. A przecież jak napisał jeden z Dziennikarzy – (-) „Była to impreza, na której co roku w pierwszą sobotę grudnia, spotykają się fani motoryzacji z całej Polski. Czy inny. (..) „JEST TO RAJD, NA KTÓRYM POROZMAWIAĆ MOŻNA ZE ZNAJOMYM, KTÓREGO NIE WIDZIAŁO SIĘ OD ROKU, A MOŻE NAWET KILKA LAT. TO MOŻLIWOŚĆ OBSERWOWANIA POSZCZEGÓLNYCH PRÓB W JEDNYM SZEREGU Z LUDŹMI ZNANYMI Z PUBLIKACJI PRASOWYCH LUB EKRANU TELEWIZYJNEGO, DZIENNIKARZAMI, SPIKERAMI, AKTORAMI, WRESZCIE MISTRZAMI KIEROWNICY” Czy też słowa dziennikarzy, kiedy tworzyłem ten rajd: (..)”TO NIE JEST RAJD, TO JEST WIDOWISKO SPORTOWE” czy słowa.(..) „PÓŁ TYSIĄCA LAT CZEKAŁO PODWARSZAWSKIE PIASECZNO NA TAKĄ IMPREZĘ JAK RAJD BARBÓRKA – KRYTERIUM ASÓW, KTÓREGO XXXIV EDYCJA MIAŁA W TEJ GMINIE 4 ODCINEK SPECJALNY, PRZEPROWADZONY W CENTRUM MIEJSCOWOŚCI”. Dlatego organizując po raz 12 „RALLY BARBÓRKA BIS”, starać się będę z z Osobami mi bliskimi, odtworzyć namiastkę tego „prawdziwego” rajdu w formie amatorskiej, poszerzając i poszukując nowych jeszcze atrakcyjniejszych widowiskowych prób sportowych. Tak będzie również i w tym roku, gdzie oprócz sprawdzonych odcinków, będą nowe również szybkie, zarazem techniczne, o max. długościach, z naturalnymi wyznacznikami trasy, dającym po prostu oprócz rywalizacji sportowej, frajdę z jazdy. Drodzy młodzi Zawodnicy amatorzy W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy , pilota z ukończonym 18 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC i zalecanym NW, dwa kaski oraz, oczywiście żyłkę sportową . Oprócz rywalizacji sportowej, przyjemnego spędzenia czasu, jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej.


rallybarborkabis.ak-centrum.pl


4 edycja RALLY WARSAW za nami. Dla mnie jej karkołomne zorganizowanie pozostanie na długo w pamięci. Wszystko zaczęło się od WARSAW MOTOR SHOW, gdzie moi Przyjaciele z PTAK Warsaw EXPO, umożliwili nam bezinteresownie zaprezentowanie stoiska. Pierwszy strzał w 10, to pomysł na wystawienie rajdówki, Kolegów Roberta Ciechomskiego i Piotra Franczaka, dzięki, których zdolnościom, krasomówczym, tłum oglądających kłębił się wokół prezentowanego Daewoo Lanosa.  Nie pozostało nic innego jak podnieść rękawice i błyskawicznie próbować zorganizować rajd. Łatwo powiedzieć, gorzej z realizacja. Pierwsze działanie, to  uzyskanie zgód , dla przeprowadzenia prób i tu zaczęły się schody, ponieważ poprzednicy, powołujący się na mnie. a ja o tym kompletnie nie wiedząc, po prostu nabroili. Czas naglił, a tu nagle niezapowiedziane problemy. Szczęśliwie pokonane i zakończone niespodziewanym sukcesem w postaci pozyskania nowego terenu. Pierwsze koty za płoty, a tu nagle nowe wyzwanie przez wpisy Kolegów, odnośnie zbliżającej się Barbórki – Kryterium Asów.  Przyjąłem ich wyzwanie i dlatego, dzięki temu powstały trasy odcinków, które po rajdzie w ocenie Uczestników przypadły do gustu. Na tym nie koniec, ponieważ Kolega Robert, ponownie wywołał mnie do tablicy i poddał myśl zorganizowania patriotycznej Parady z okazji DNIA NIEPODLEGŁOSCI. Zadanie otrzymałem w przeddzień Święta. Znów musiałem użyć różnych chwytów poruszając się pomiędzy Komendami Policji. A na koniec dokonać zakupu wiązanki z szarfą i byliśmy gotowi, do złożenia kwiatów marsz. J. Piłsudskiemu, pod pomnikiem na Krakowskim Przedmieściu. Jak przystało na Rajdowców, powrót wytyczyłem ul Karową.  Pani Karowa przyjęła nas łaskawie, ponieważ nikt z uczestników nie połamał felg pod wiaduktem Markiewicza. Jakby tego mało powracaliśmy ul. Oboźną, wymarzoną przeze mnie trasą do rozegrania Barbórki – Kryterium Asów. Ale to już nie moja broszka. Pozostała jeszcze sprawa zakończenia uroczystego rajdu i tu znów przypadek sprawił, że poznałem przesympatycznych Właścicieli nowo otwartej Restauracji „MOMENT WOLA”, którzy, wprost z rzadko spotykaną życzliwością udostępnili nam lokal do przeprowadzenia uroczystości zakończenia Rajdu, za co po rak kolejny w tym miejscu im dziękuje. Dziękuje również TVP 3, która pokaże relacje telewizyjna w dniu 15. Bm., (środa), około godz. 21.45 w Wiadomościach sportowych, wytrwałym Fotoreporterom, którzy, w tych trudnych warunkach atmosferycznych wytrwali z nami do końca. Dziękuje Sędziom, na czele klanowi Kaczyńskich, licznym Kibicom i przede wszystkim niezawodnym UCZESTNIKOM, za wspaniałą sportową rywalizacje, w koleżeńskiej atmosferze. To wszystko daje mi sił do dalszej pracy pomimo ostatnich zawirowań zdrowotnych. Głowa do góry, tym bardziej, że ponownie stworzyła się przy mnie grupa Zapaleńców z otwartymi pomysłami, które Maja wpływ na organizacje i promowanie naszych imprez. Jestem w obowiązku o nich wspomnieć i podziękować tj.: Sebastianowi Qbie, czy Robertowi. To dzięki nim i naszym Sędziom, już szykujemy się do nowego wyzwania, jakim jest BARBÓRKA BIS, którą pragniemy rozegrać w dniu 3 grudnia br.) niedziela) na terenie Warszawy, bez zbędnych kilometrów, na terenach, które powinny dać satysfakcje zarówno Uczestnikom – Zawodnikom, jak i nam organizatorom. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Do zobaczenia na BARBÓRCE – BIS.             Witold Prószyński  „TATO”.


Strona  |  Facebook  |  Zapisz się  |  Regulamin | Wyniki

Tegoroczny rajd odbędzie się w cyklu jednodniowym, w zaplanowanym i zatwierdzonym kalendarzu PZM. Będą nowe próby jak i te sprawdzone, najbardziej przez Was cenione. Trasa „rajdu” o długości ok. 60 km, składać się będzie z 2 sekcji, na której dzięki uprzejmości Właścicieli obiektów, w 3 lokalizacjach rozegranych zostanie 8 prób sportowych, charakteryzujących się ciekawie ułożona trasą tp „os” o zróżnicowanej konfiguracji, bardzo czytelnej nawigacji, bez „słupkomani”, szybkich, zarazem technicznych i bezpiecznych, dających pełna satysfakcje zjazdy. Wszystkie próby mają będą miały trwałe podłoże: asfalt, kostka, beton, częściowo zanieczyszczone, o max. dopuszczalnych długościach. W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy, pilota z ukończonym 18 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym badaniem technicznym, ubezpieczeniem OC. i NW., dwa kaski (mogą być typu motocyklowego) oraz, oczywiście żyłkę sportową oraz chęć spędzenia wolnego czasu w miłej, towarzyskiej sportowej atmosferze. Oprócz rywalizacji sportowej, jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej.

rallywarsaw.ak-centrum.pl Strona  |  Zapisz się  |  Facebook  |  Lista zgłoszeń  |  Wyniki

Serdecznie zapraszamy w imieniu własnym, BURMISTRZA WYSZKOWA,   SOS PZM,    TEDEX SA

naszych dotychczasowych jak i nowych Uczestników, do udziału w cyklicznej imprezie która od 19 lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, o czy świadczy wpisanie jej w coroczny kalendarz imprez zaplanowanych przez Urząd Miasta i Gminy Wyszków,

 

Dzięki współpracy i znacznej pomocy organizacyjnej Władz Miasta, Powiatu i Gmin jest możliwe jej rozgrywanie w takim wymiarze.

 

Tegoroczny Jubileuszowy rajd odbędzie się tradycyjnie w cyklu dwudniowym, w zaplanowanym i zatwierdzonym kalendarzu PZM, jako KJS , przyznający pkt do licencji sportowej..

 

Jak przystało na JUBILATA, będziemy gościli  znanych utytułowanych Zawodników, do zaprezentowania się zgromadzonej publiczności, fanów sportu samochodowego,

 

W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy , pilota z ukończonym 17 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC i  zalecanym NW, dwa kaski oraz, oczywiście żyłkę sportową . Oprócz rywalizacji sportowej, przyjemnego spędzenia czasu, jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej.

 

Specjalna oferta dla uczestników  to:

 • Wspólnie podjęta decyzja z Wydziałem Promocji UM , odnośnie wysokości wpisowego, które ustaliliśmy na kwotę 100.00 zł.

 (Wszystkim, którzy wpłacili pełne wpisowe 160.00zł, będzie zwrócone na ich konto 60.00 zł.)

 

Z uwagi na dwudniowy charakter imprezy, nasz wieloletni Partner – Hotel BIAS, ustalił :

 • promocyjną kwotę noclegu na 50.00 zł za Osobę. w pokojach dwuosobowych z łazienka i pysznym śniadaniem .

 

Specjalnie dla Załóg zgłoszonych z WYSZKOWA, Regionu PODLASKIEGO , OSZTYŃSKIEGO, którzy wystartują w imprezie, przygotowaliśmy niezależnie od punktacji imprezy – osobne Puchary, pod warunkiem wystartowania minimum 3 załóg.

 

Wypracowana formuła przebiegu rajdu, a w szczególności widowiskowa „SUPER PRÓBA” o PUCHAR BURMISTRZA WYSZKOWA oraz „GRAND PRIX” o PUCHAR PREZESA AK CENTRUM rozgrywana w centralnym punkcie miasta, na bardzo atrakcyjnej trasie, co roku gromadzi olbrzymią rzeszę kibiców i fanów motoryzacji, media oraz wiodące firmy, w tym motoryzacyjne prezentujące zgromadzonej publiczności swoje najnowsze osiągnięcia.

 

Planowany Harmonogram JUBILEUSZOWEGO XX  RALLY WYSZKÓW pod Patronatem Burmistrza Wyszkowa przedstawia się następująco :

 1. 09. 2017 (sobota) pierwsza sekcja – na około 40-kilometrowej trasie wytyczonej na terenie Wyszkowa. i okolic, Rząśnika, rozegranych zostanie 9 prób sportowych na wydzielonych z ruchu i zabezpieczonych placach i parkingach.

W dniu tym, tradycyjnie  planujemy rozegranie w ramach rajdu „Super Prób” o Puchar:

 • Starosty Wyszkowskiego
 • Wójta Gminy Rząśnik

 

 1. 10. 2017. (niedziela) druga sekcja – z myślą o publiczności, promocji Miasta i Gminy zorganizujemy Festyn- Show , w centralnym punkcie (na wyłączonym z ruchu odcinku ul. Gen. J. Sowińskiego od Ronda do ul. Prostej) gdzie rozegramy widowiskowe:

SUPER PRÓBĘ” o PUCHAR BURMISTRZA WYSZKOWA,

                                             „GRAND PRIX”   o PUCHAR PREZESA AK CENTRUM

 

poprzedzoną PARADĄ uczestników i zaproszonych gości, zakończoną złożeniem wieńca pod pomnikiem Obrońców Września 1939r.

 

W ramach tej Próby obędą się plenerowe Imprezy towarzyszące, jak:

 • Wystawiennictwo Firm wspierających imprezę, w tym NAJNOWSZE MODELE SAMOCHODÓW, POKAZY, PROMOCJE;
 • „BEZPIECZNA DROGA DO  SZKOŁY” wspólnie z Policją i TEDEX SA dla Dzieci konkursy z nagrodami
 • WIŚNIEWSKI TEAM: Prezentacja Zdobywców Pucharu  Świata i Mistrzowie Europy:
 • Pokaz Straży Pożarnej – Ratownictwo Drogowe
 • Pokaz Policji z Wydz. Ruchu Drogowego
 • Porady Rzeczoznawcy samochodowego
 • Próba szybkościowa motocykla z samochodem
 • Przejazd zaproszonych dzieci samochodami rajdowymi
 • Prezentacja samochodów zabytkowych
 • Przewidujemy wiele innych atrakcji.

Uroczyste zakończenie imprezy, przy fontannie w ciągu ul. Gen. J. Sowińskiego.

RallyWyszkow.ak-centrum.pl


Strona  |  Zapisz się  |  Facebook  |  Lista zgłoszeń  |  Wyniki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

rallymazowieckieszutry.ak-centrum.plRally Sprint  |  Zapisz się  |  Facebook  |  Lista zgłoszeń  |  Wyniki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowej odsłonie cyklu imprez, organizowanych przez Auto Koło Centrum, gdzie w koleżeńskiej i sportowej atmosferze będziecie mieli okazję zmierzyć się z innymi zawodnikami na idealnie równej nawierzchni z asfaltu i kostki brukowej, gdzie wyznacznikiem trasy są elementy infrastruktury międzynarodowego centrum targowo-konferencyjnego PTAK Warsaw Expo razem z lądowiskiem dla helikopterów znajdującym się na trasie.

Jedyna taka impreza, gdzie zawodnicy mogą przyjechać o wybranej przez siebie godzinie i pokonać trasę dowolną ilość razy.

Imprezy będą się odbywać zgodnie z kalendarzem (o ile termin ten nie będzie kolidował z innymi wydarzeniami). Ci, co brali udział wiedzą czego się spodziewać. Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji pojawić się na starcie, zachęcamy do sprawdzenia siebie oraz auta na trasie PTAK Rally Sprint.

PTAKRallySprint.ak-centrum.plRally Sprint  |  Zapisz się  |  Facebook  |  Lista zgłoszeń  |  Wyniki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowej odsłonie cyklu imprez, organizowanych przez Auto Koło Centrum, gdzie w koleżeńskiej i sportowej atmosferze będziecie mieli okazję zmierzyć się z innymi zawodnikami na idealnie równej nawierzchni z asfaltu i kostki brukowej, gdzie wyznacznikiem trasy są elementy infrastruktury międzynarodowego centrum targowo-konferencyjnego PTAK Warsaw Expo razem z lądowiskiem dla helikopterów znajdującym się na trasie.

Jedyna taka impreza, gdzie zawodnicy mogą przyjechać o wybranej przez siebie godzinie i pokonać trasę dowolną ilość razy.

Z uwagi na rozpoczęcie prac budowlanych na terenie obiektu jest to ostatnia potwierdzona runda. Termin wznowienia cyklu nie jest znany.

Imprezy będą się odbywać zgodnie z kalendarzem (o ile termin ten nie będzie kolidował z innymi wydarzeniami). Ci, co brali udział wiedzą czego się spodziewać. Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji pojawić się na starcie, zachęcamy do sprawdzenia siebie oraz auta na trasie PTAK Rally Sprint.

PTAKRallySprint.ak-centrum.pl


Trzecia impreza w sezonie 2017. Na zawodników czeka aż 11 prób sportowych podczas dwudniowej rywalizacji. Pierwszego dnia 9 odcinków zlokalizowanych w Piasecznie, Lesznowoli oraz Gąskach. Start ok. 8:00 na rynku w Piasecznie. Cała trasa imprezy odbędzie się na nawierzchniach utwardzonych. Drugiego dnia dla zawodników przygotowana zostanie super próba w okolicy Urzędu Miasta w Piasecznie oraz przejazdy z dziećmi. Impreza zorganizowana ze wsparciem dla Domu Dzieci w Pęcherach.

RallyPiaseczno.ak-centrum.pl


3 Runda HRSMP – Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Załoga: Artur Rowiński (AK Polski) i Magdalena Tokarska (Auto Koło-Centrum) dzięki dynamicznej jeździe wygrali w pięknym stylu trudny technicznie rajd Rzeszowiak – trzecią rundę Motul HRSMP w klasie PZM 5 pokonując dugą załogę różnicą aż o 3:02.5. Nasze gratulacje, tym bardziej, że to już drugie zwycięstwo w tym sezonie.Rally Sprint  |  Zapisz się  |  Facebook  |  Lista zgłoszeń  |  Wyniki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowej odsłonie cyklu imprez, organizowanych przez Auto Koło Centrum, gdzie w koleżeńskiej i sportowej atmosferze będziecie mieli okazję zmierzyć się z innymi zawodnikami na idealnie równej nawierzchni z asfaltu i kostki brukowej, gdzie wyznacznikiem trasy są elementy infrastruktury międzynarodowego centrum targowo-konferencyjnego PTAK Warsaw Expo razem z lądowiskiem dla helikopterów znajdującym się na trasie.

Jedyna taka impreza, gdzie zawodnicy mogą przyjechać o wybranej przez siebie godzinie i pokonać trasę dowolną ilość razy.

Imprezy będą się odbywać zgodnie z kalendarzem (o ile termin ten nie będzie kolidował z innymi wydarzeniami). Ci, co brali udział wiedzą czego się spodziewać. Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji pojawić się na starcie, zachęcamy do sprawdzenia siebie oraz auta na trasie PTAK Rally Sprint.

PTAKRallySprint.ak-centrum.pl


Rally Sprint  |  Zapisz się  |  Facebook  |  Lista zgłoszeń  |  Wyniki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowej odsłonie cyklu imprez, organizowanych przez Auto Koło Centrum, gdzie w koleżeńskiej i sportowej atmosferze będziecie mieli okazję zmierzyć się z innymi zawodnikami na idealnie równej nawierzchni z asfaltu i kostki brukowej, gdzie wyznacznikiem trasy są elementy infrastruktury międzynarodowego centrum targowo-konferencyjnego PTAK Warsaw Expo razem z lądowiskiem dla helikopterów znajdującym się na trasie.

Jedyna taka impreza, gdzie zawodnicy mogą przyjechać o wybranej przez siebie godzinie i pokonać trasę dowolną ilość razy.

Imprezy będą się odbywać zgodnie z kalendarzem (o ile termin ten nie będzie kolidował z innymi wydarzeniami). Ci, co brali udział wiedzą czego się spodziewać. Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji pojawić się na starcie, zachęcamy do sprawdzenia siebie oraz auta na trasie PTAK Rally Sprint.

PTAKRallySprint.ak-centrum.pl


Artur Rowiński wspólnie z naszą Magdaleną Tokarską (Auto Koło Centrum/Automobilklub Łódzki) okazali się bezkonkurencyjni podczas drugiej rundy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajdu Świdnickiego-Krause. Popularna załoga podróżująca Audi Quattro A1 pokonała o 2:37,1 s. Roberta Lutego w Subaru Legacy, podium uzupełnił zaś kolejny zawodnik Audi – Grzegorz Olchawski. Para Rowiński / Tokarska była zdecydowanie najlepsza podczas tego rajdu. Wygrała ona bowiem wszystkie 6 odcinków specjalnych. 6, gdyż ostatnia próba – Wolibórz – Jodłownik została odwołana.

Źródło: wrc.net.plDotarliśmy do upragnionej mety Abu Dhabi Desert Challenge !
Był to bardzo ciężki dzień miałem dwie wywrotki spowodowane mocną kontuzją nadgarstka . Pierwszą wywrotkę miałem już na 30 km zostałem nakryty przez quada . Musiałem szybko się podnieść bo zaczęło kapać na mnie paliwo . Rafał zawrócił się aby mi pomoc ale pokazałem ze wszystko ok i żeby jechał dalej . W generalnej klasyfikacji ukończyłem rajd na drugiej pozycji !Rafał Sonik również się nie poddał i mimo wczorajszej awarii udało mu się ukończyć rajd ! Wielkie dzięki za wsparcie !!!

Końcowa klasyfikacja:
1. Fahid Al-Musallam (KUW) 22:33.02
2. Kamil Wiśniewski (POL) +39.50
3. Camelia Liparoti (ITA) +1:09.21

9. Rafał Sonik (POL) +25:26.53

Źródło: Wiśniewski Team


Wczoraj na 200 kilometrze Kamil Wiśniewski spadł ze szczytu ściętej wydmy, przez co odnowiła się niedoleczona kontuzja Dakarowa, ale nie ma co narzekać mówi, rajd jeszcze się nie skończył ! Rafał Sonik w klasyfikacji generalnej jest na pozycji lidera a Kamil zajmuje druga lokatę ! Czekają ich jeszcze dwa ciężkie dni . Trzymajcie kciuki !
Klasyfikacja generalna:
1. 111 Rafał Sonik (POL) 14:46.59
2. 114 Kamil Wiśniewski (POL) +2.08
3. 103 Fahid Al-Musallam (KUW) +7.52
4. 117 Rodolfo Gullioli Schippers (GUA) +9.37


Strona rajdu  |  Wyniki  |  Galeria  |  KajtkoweSOS  |  Wyniki Super prób

Meta rajdu przekroczona, nagrody wręczone. Najszybsi byli Kacper Terlikowski i Adam Ciach jadący Subaru Imprezą. Pokonali wszystkie próby w czasie 11:44,3 min. Miejsce drugie wywalczyli Rafał Bańka i Piotr Okulus ze stratą do lidera wynoszącą niewiele ponad 12 sekund. Ostatnie miejsce na podium zajęli Mikołaj Mielcarz i Adam Cebula. z łącznym czasem 12:25,7 min. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i gratulujemy osiągniętego wyniku.

Druga impreza w sezonie 2017. Na zawodników czeka 6 prób sportowych zlokalizowanych w Nowym Przebojewie, Nowym Dworze Mazowieckim oraz w Okuninie. Start ok. 9:00 na rynku w Zakroczymiu. Cała trasa imprezy odbędzie się na nawierzchniach utwardzonych. Impreza zorganizowana ze wsparciem dla akcji KajtkoweSOS. Przejazdy pokazowe na terenie targowiska w Nowym Dworze Mazowieckim połączone z wożeniem kibiców na prawym fotelu.

RallyMazowsze.ak-centrum.plRally Sprint  |  Zapisz się  |  Facebook  |  Lista zgłoszeń  |  Wyniki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nowej odsłonie cyklu imprez, organizowanych przez Auto Koło Centrum, gdzie w koleżeńskiej i sportowej atmosferze będziecie mieli okazję zmierzyć się z innymi zawodnikami na idealnie równej nawierzchni z asfaltu i kostki brukowej, gdzie wyznacznikiem trasy są elementy infrastruktury międzynarodowego centrum targowo-konferencyjnego PTAK Warsaw Expo razem z lądowiskiem dla helikopterów znajdującym się na trasie.

Jedyna taka impreza, gdzie zawodnicy mogą przyjechać o wybranej przez siebie godzinie i pokonać trasę dowolną ilość razy.

Imprezy będą się odbywać zgodnie z kalendarzem (o ile termin ten nie będzie kolidował z innymi wydarzeniami). Ci, co brali udział wiedzą czego się spodziewać. Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji pojawić się na starcie, zachęcamy do sprawdzenia siebie oraz auta na trasie PTAK Rally Sprint.

PTAKRallySprint.ak-centrum.plStrona rajdu  |  Wyniki  |  Galeria  |  Galeria Facebook  |  Komunikaty

Pierwsza impreza w sezonie 2017 za nami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy uzyskanego wyniku. Najszybszą załogą podczas XIII edycji Rally Winter zostali jadący autem Subaru Impreza, Emil Uszyński / Leszek Marcinkowski. Pokonali wszystkie przygotowane przez Organizatora próby w czasie 11:20,5. Na miejscu drugim uplasowali się Rafał Bańka / Piotr Okulus w Subaru Legacy. Uzyskali czas 11:45,4. Miejsce trzecie należy do Rafała Jaroszewskiego / Krzysztofa Hojdy w Renault Clio z czasem 12:14,2.
Drugi wynik w całej imprezie, ze stratą 7,9 sekundy do lidera uzyskał jadący Subaru Imprezą w klasie GOŚĆ Jan Baldwin.
Zwycięzcą wszystkich Super Prób, o Puchar  Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno oraz o Puchar Wójta Gminy Lesznowola, tory w Lesznowoli oraz Mysiadle została załoga Emil Uszyński / Leszek Marcinkowski.ZAPROSZENIE
Drodzy Zawodnicy, Klubowicze i Sympatycy naszego Koła, w dn.19 lutego br. rozpoczynamy nowy całoroczny cykl imprez samochodowych, począwszy od:
XIII-tej edycji
RALLY WINTER 2017
I Rundą RSMAKC

W ramach rajdu rozegrane zostaną:

SUPER PRÓBY o PUCHAR:

 • Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno
 • Wójt Gminy Lesznowola

Dzięki uprzejmości i wsparciu firm z nami współpracujących, możemy w tym rajdzie rozegrać wszystkie próby w doskonałych lokalizacjach na terenie Piaseczna, Lesznowoli oraz Mysiadła, tj.:

PWiK Piaseczno, Wrak Race Mysiadło i Urząd Gminy Lesznowola

Mając do dyspozycji te miejsca i biorąc pod uwagę panujące zmienne warunki atmosferyczne, zrobimy wszystko aby trasa ograniczyła się do minimalnej długości dróg dojazdowych, trasy odcinków przebiegały na nawierzchniach utwardzonych, z pominięciem miejsc mających negatywny wpływ na zawieszenie samochodów.

Będą to trasy techniczne o zmiennej charakterystyce, wytyczone odcinkami dróg, uliczek czy placów typu „OS” co czyni je bardzo atrakcyjnymi, widowiskowymi dla fanów, dające frajdę z jazdy zawodnikom jadących zarówno samochodami z „górnej półki” jak i niezawodnym „maluchom”, a fotoreporterom możliwość do doskonałych ujęć.

Impreza zgodnie z tradycją będzie rozegrana w cyklu jednodniowym. Na trasie rozegranych zostanie 6 prób sportowych, w trzech lokalizacjach .Wszystkie poprzedzone PKC.

Zwycięzcom klasyfikacji generalnej, klas oraz SUPER PRÓB wręczone zostaną puchary dla kierowcy i pilotowi.

W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy, pilota z ukończonym 18 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC i NNW, dwa kaski oraz, oczywiście żyłkę sportową. Oprócz rywalizacji sportowej, przyjemnego spędzenia czasu, jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej.

Kierujemy również zaproszenie do:

MISTRZÓWPuchar Mistrzów min. 3 załogi. Dla utytułowanych Zawodników tzw. „Dinozaurów”, którzy zakończyli karierę zawodniczą i w ostatnim okresie uwidaczniają się na forach internetowych.

Zapewniamy jak zawsze doskonałą towarzyską atmosferę, niespodzianki dla startujących jak i osób towarzyszących.

Więcej szczegółów a w tym harmonogram organizacyjny dostępny na:

RallyWinter.ak-centrum.plPODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI AK CENTRUM W SEZONIE 2016
Za nami kolejny, już 16 rok działalności w organizacji i propagowaniu imprez amatorskiego sportu samochodowego, który dzięki naszemu zaangażowaniu i otrzymanemu wsparciu możemy zaliczyć do udanych zarówno dla nas jak i naszych Uczestników imprez.

To dzięki naszemu wieloletniemu i niezawodnemu Partnerowi TEDEX SA, Klubowi SOS PZMot czy nawiązaniu nowej owocnej współpracy z Zarządem PTAK WARSAW EXPO, stało się możliwe organizowanie imprez w takim wymiarze i takiej oprawie.

Pamiętamy i jesteśmy wdzięczni Władzom miast, na czele z BURMISTRZAMI, czy WÓJTAMI, którzy nie tylko nas od lat wspierają, ale patronują naszym imprezom. W bieżącym roku szczególne podziękowanie składam panom BURMISTRZOM: Nowego Dworu Mazowieckiego, Piaseczna, Wyszkowa i Zakroczymia oraz WÓJTOM: Czerwińska nad Wisłą, Lesznowoli i Rząśnika, którzy nie tylko patronowali, ale udzielali pomocy w organizacji i zabezpieczeniu imprez przez ich służby.

Wszystkie te przedsięwzięcia nie byłyby możliwe, bez z naszych Uczestników imprez, niezawodnych, zaangażowanych Członków naszego Koła, Sędziów, którzy poświęcają swój czas na organizację i przebieg imprez niejednokrotnie w ekstremalnych warunkach pogodowych. Swoją pomocą wspierają też inne Kluby, za co im tym bardziej dziękuje Bez nich, na nic by była moja praca, dlatego szczególne podziękowanie ode mnie.

Pamiętamy o naszych SPONSORACH: ARDAGH GLAS WYSZKOW; AUTOMAX WYSZKÓW; AUTO PEŁA WYSZKÓW, BIAS”, – PPUH WYSZKÓW; COPIERS W-WA; CK PIASECZNO; BIAS WYSZKÓW, KAMIZA WYSZKÓW, HOTEL; LASERMAX W-WA GWARANT – AGENCJA OCHRONY; MLEKS PPHU WYSZKÓW; OSHEE, PIONIER W-WA; PEC WYSZKÓW POLSKI BANK SPÓŁDZIELCZY WYSZKÓW; PKP CENTRALA W-WA; POLBOT KRUSZYWA W-WA; POMEL PPU WYSZKÓW, PORR W-WA, PTM WYSZKÓW PWiK PIASECZNO TARTAK PPHU DALEKIE; PWiK PIASECZNO; TOYOTA MARKI; WV-AUDI ROWINSKI & WAJDEMAJER PIASECZNO, bez których nie mogłyby powstać imprezy w takim wymiarze i z taka oprawą.

Podziękowania należą się Mediom: TELEWIZJI PUBLICZNEJ TVP3. FOTOREPORTEROM, którzy bez względu na warunki atmosferyczne zawsze nam towarzyszom.Telewizjom lokalnym – internetowym. Prasie miejscowej.

Dziękujemy utytułowanym KOLEGOM, WIELOKROTNYCH MISTRZÓW POLSKI, którzy tworzyli ten sport, za bycie z nami i uczestnictwo w klasie LEGEND w naszych imprezach.

Pamiętamy i dziękujemy: POLICJI w WARSZAWIE, CZERWINSKU nad WISŁĄ, PIASECZNIE, NADARZYNIE. LESZNOWOLI, WYSZKÓWIE, STRAZY POZARNEJ w PIASECZNIE i WYSZKOWIE

Dzięki temu Imprezy te stały się wydarzeniem, które gromadzą na rozgrywanych widowiskowych SUPER PRÓBACH o PUCHAR BURMISTRZA, czy WÓJTA olbrzymią rzeszę Kibiców i Sympatyków sportu samochodowego. Towarzyszą im pokazy, konkursy dla młodzieży przeprowadzone wspólnie z Policją z zakresu znajomości przepisów prawa ruchu drogowego, czy Straży Pożarnej, która w symulowanym wypadku drogowym pokazuje ratownictwo Osób uwięzionych w samochodach. O imprezach tych zawsze informują zarówno MEDIA lokalne jak i TELEWIZJA PUBLICZNA TVP3. Jest to niebagatelna sprawa zarówno dla Sponsorów jak i dla młodych Zawodników, którzy już na starcie kariery są pokazywani w telewizji, czy też udzielają wywiadów dla mediów publicznych.

Jeżeli chodzi o Uczestników, to kierujemy się od lat zasadą, że my jesteśmy dla NICH bez względu na przynależność klubową. Nie prowadząc działalności gospodarczej, pragniemy ich promować na miarę naszych możliwości. Tak przez lata było to możliwe dzięki wsparciu TEDEX SA, a obecnie również dzięki PTAK SA. To dzięki przychylności tej Firmy, dane było nam rozgrywać cykl całorocznych RALLY SPRINT o PUCHAR PREZESA PTAK WARSAW EXPO, w nowej lokalizacji w Nadarzynie – Wolicy, zlokalizowanej na terenie PTAK WARSAW EXPO, MIĘDZYNARODOWE CENTRUM TARGOWO – KONGRESOWE o idealnych parametrach technicznych nawierzchni. To tutaj Zwycięzcy klasyfikacji rocznej mogli zaprezentować swoje samochody rajdowe, a przy okazji nawiązać Kontakt z ewentualnymi sponsorami, w czasie trwania WARSAW MOTO SHOW  2016 na terenie hali wystawowej, w naszym stoisku. Jak również odebrać puchary na gali w głównej hali wystawowej.

Pamiętamy również o naszych Kibicach, Fanach motoryzacji, którzy tak licznie oglądają zmagania i pokazy naszych Zawodników.

Dziękując WAM WSZYSTKIM, za dotychczasowe osiągnięcia zapraszamy do udziału w naszych imprezach – rajdach w tych zaplanowanych już, jak i tych nowych, które planujemy dzięki otrzymywanym propozycjom, które przy wzmocnieniu Kolegów z Okręgu Łódzkiego będą jeszcze bardziej profesjonalne i widowiskowe.

Witold Prószyński (tato)Serdecznie zapraszamy na ceremonię zakończenia sezonu 2016 oraz wręczenia pucharów dla mistrzów Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Auto Koła Centrum 2016 i zwycięzców Pucharu TEDEX. Uroczystość odbędzie się 20 stycznia 2017r. g.19:00 w restauracji Dom Kresowy ul. Nowa 2, 05‑500 Stara Iwiczna (k. Piaseczna). Dla utytułowanych mistrzów RSMAKC 2016 oraz Pucharu TEDEX wstęp wolny wraz z osobą towarzyszącą. Pozostali uczestnicy 20 PLN / osobę. Dla wszystkich gości 15% rabatu na używki.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, prosimy osoby zainteresowane uczestnictwem w zakończeniu o przesłanie swojego imienia i nazwiska na adres biuro@ak-centrum.pl | Przesłanie danych gwarantuje wstęp na zakończenie. Wstęp dla osób spoza listy uwarunkowany ilością wolnych miejsc.

MISTRZOWIE KLASYGIKACJI GENERALNEJ RSMAKC 2016
Kierowca

Pilot

Pełna klasyfikacja sezonu 2016 dostępna tutaj


Rajd Dakar zakończony!!
Własnie zakończył się ostatni etap rajdu. W klasyfikacji generalnej Kamil na 10 pozycji, czyli jak mówi, cel na ten sezon osiągnięty. W kategorii 4X4 zajmuje 1 miejsce.
Natomiast Rafał Sonik w klasyfikacji generalnej uplasował się na 4 pozycji, co pozostawia niedosyt, gdyż było tak blisko do wejścia na pudło.
źródło: Wiśniewski Team

Kolejny dzień zmagań! Przed zawodnikami kolejny, 10 etap rajdu. Mają do przejechania 751km przy czym 459km to odcinek specjalny. Trasa mega wymagająca i trudna nawigacyjnie.
źródło: Wiśniewski Team


Kamil dotarł wczoraj na 12 pozycji w generalnej klasyfikacji jest 14 ????

Kolejny etap rajdu Dakar!

Kolejny etap rajdu Dakar! Po dwu dniowej przerwie czeka nas odcinek maratoński, na którym naprawiamy sprzęt bez pomocy mechaników! Przez warunki atmosferyczne 6 etap rajdu musiał zostać odwołany, dzięki czemu mieliśmy dwa dni na zreperowanie sił. Dzisiejszy odcinek ze względu na pogodę, na trasie z La Paz do Uyuni został skrócony do 161 km. Nowa trasa stanowić będzie kompilację tego, co oryginalnie miało czekać rajdowców na trasie 6. oesu oraz po części 7. Zregenerowani jedziemy dalej! 3majcie kciuki!

Opublikowany przez Kamil Wiśniewski Poniedziałek, 9 stycznia 2017


Odwołany etap Dakaru chwilą na odpoczynek


Przed Rafałem Sonikiem jeszcze długa droga do mety Rajdu Dakar. Jeśli chce powalczyć o miejsce w czołówce, musi być szybszy. Już podczas piątkowych zmagań skrócono odcinek specjalny o połowę. Kierowcy gubili się na trasie, nie potrafili rozszyfrowywać roadbooka i musieli pytać się o drogę. W sobotę opady deszczu nad Boliwią były tak duże, że zdecydowano się odwołać cały etap z Oruno do stolicy – La Paz. Kraj cierpiący na suszę z pewnością się cieszy, ale narzekają zawodnicy, którzy chcieli w tym czasie gonić czołówkę. A do tego grona należy tracący do lidera niewiele ponad dwie godziny quadowiec Rafał Sonik. Niemalże dwukrotnie większą stratę do Francuza Simona Vitse ma drugi z Polaków Kamil Wiśniewski.
Źródło: wp.pl


P O D S U M O W A N I E

sezonu w PZM OKRĘGU ŁÓDZKIEGO w Sportach Motorowych, które tradycyjnie odbyło się w grudniu, uroczystym zakończeniem w Centrum Szkoleniowo – Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego.
W bieżącym roku Auto Koło Centrum przy Automobilklubie Łódzkim, jak co roku mogło poszczyć się znakomitymi wynikami Członków naszego Koła w Osobach:
MAGDALENA TOKARSKA
która wraz z Arturem Rowińskim zdobyli tytuł
MISTRZA HISTORYCZNEGOPUCHARUPOSKI 2016 w KLASIEK5
 samochodem Audi Quattro,

TADEUSZ WIŚNIEWSKI
1-WSZYVICEMISTRZEUROPY BAJA UTV.

otrzymali z rąk Prezesa PZM Mirosława Nicowskiego, okazałe puchary z podziękowaniem za odniesione znakomite wyniki sportowe. W trakcie uroczystości otrzymaliśmy wspaniała wiadomość – oficjalne potwierdzenie, że nasz Kolega klubowy

KAMIL WIŚNIEWSKI
dotychczasowy zdobywca Pucharu Świata Baja kat. Quad oraz Mistrz Europy Baja Quad w klasyfikacji generalnej i Mistrz Europy Baja Q2 ,
wystartuje quadem w dniach 02 – 14. 01. 2017 w prestiżowym, najtrudniejszym rajdzie świata: RAJDZIE DAKAR.

Na podkreślenie zasługuje fakt, docenienia dotychczasowych sukcesów Kamila, przez zaproszenie go do DakarowegoTeamu, przez Rafała Sonika , utytułowanego, jednego z Wielkich weteranów Rajdu Dakar.

Trzymamy kciuki za test wytrwałości i wyniki naszego Zawodnika.

 

2016

P O D S U M O W A N I E

Sezonu w PZM OKRĘGU ŁÓDZKIEGO w Sportach Motorowych, które tradycyjnie odbyło się  w grudniu, uroczystym zakończeniem w Centrum Szkoleniowo – Konferencyjnym Uniwersytetu  Łódzkiego .

W bieżącym roku Auto Koło Centrum przy Automobilklubie Łódzkim, jak co roku mogło poszczyć się znakomitymi wynikami Członków naszego Koła w Osobach :

                                           MAGDALENA TOKARSKA,

                               która wraz z Arturem Rowińskim zdobyli  tytuł

MISTRZA HISTORYCZNEGO  PUCHARU  POSKI 2016 w KLASIE  K5

                                         samochodem Audi Quattro,

                                          TADEUSZ WIŚNIEWSKI

                    1-WSZY  VICE  MISTRZ  EUROPY BAJA UTV. 

otrzymali z rąk Prezesa PZM Mirosława Nicowskiego, okazałe puchary z podziękowaniem za odniesione znakomite wyniki sportowe

W trakcie uroczystości otrzymaliśmy wspaniała wiadomość – oficjalne potwierdzenie, że nasz Kolega klubowy

                                        KAMIL WIŚNIEWSKI

 dotychczasowy  zdobywca  Pucharu Świata Baja kat. Quad  oraz Mistrz Europy Baja Quad w klasyfikacji generalnej i Mistrz Europy Baja Q2 ,

wystartuje quadem w dniach  02 – 14. 01. 2017  w prestiżowym, najtrudniejszym  rajdzie świata :

                                           RAJDZIE DAKAR.

Na podkreślenie zasługuje fakt, docenienia dotychczasowych sukcesów Kamila, przez  zaproszenie go do Dakarowego  Teamu,  przez Rafała Sonika , utytułowanego, jednego z Wielkich weteranów Rajdu Dakar.

Trzymamy kciuki za test wytrwałości i wyniki naszego Zawodnika .

Komunikat 22 grudnia 2016r. / godzina 12:17
Prowizoryczna klasyfikacja generalna sezonu 2016 została opublikowana na http://ak-centrum.pl w zakładce RSMAKC.
Ewentualne błędy bądź zapytania proszę kierować na adres mailowy biuro@ak-centrum.pl bądź na PW Facebook.
Klasyfikacja oficjalna zastanie opublikowana 31 grudnia 2016r., więc ww. zgłoszenia muszą zostać przesłane najpóźniej 30 grudnia br.

Zgodnie z wcześniejszą informację, stoisko z wystawą aut zwycięzców PTAK Rally Sprint już gotowe.
Najłatwiej znaleźć nas wchodząc przez wejście 11D i kerując się w stronę kas biletowych. Jesteśmy pomiędzy rejestracją zaproszeń a restauracją.
Jeszcze raz, serdecznie zapraszamy.

W imieniu własnym oraz Ptak Warsaw Expo, serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników, kibiców i sympatyków rajdów organizowanych przez Auto Koło Centrum ( AK Centrum ), w dniach 18 – 20.11.2016r w godz: 10.00 – 18.00 do odwiedzenia naszego stoiska wystawienniczego na Warsaw Moto Show 2016 w hali D, wejście 11D, w którym obejrzeć będzie można samochody rajdowe:
• Zwycitość na publiczność”.
Tegoroczny rajd odbędzie się tradycyjnie w cyklu dwudniowym, w zaplanowanym i zatwierdzonym kalendarzu PZM jako KJS przyznający punkty do licencji sportowej. Wypracowana formuła przebiegu rajdu, a w szczególności widowiskowa super próba o Puchar burmistrza Wyszkowa oraz Grand Prix o Puchar Prezesa Auto Koło Centrum rozgrywana w centralnym punkcie miasta, na bardzo atrakcyjnej trasie, co roku gromadzi olbrzymią rzeszę kibiców i fanów motoryzacji, media oraz wiodące firmy, w tym motoryzacyjne prezentujące zgromadzonej publiczności swoje najnowsze osiągnięcia.