Auto Koło Centrum


Strona  |  Harmonogram  |  Wyniki  |  Regulamin | Lista zgłoszeń

Za nami 14 edycja RALLY Piaseczno rozegranego tradycyjnie przy pięknej słonecznej pogodzie w nowej odsłonie, ze sprawdzonymi jak i nowymi pomysłami.

Z uwagi na nasze wieloletnie zaangażowanie w organizacje imprezy, która oprócz rywalizacji sportowej, poprzez imprezy towarzyszące, jest propagatorem podnoszenia bezpieczeństwa na naszych drogach i ulicach, w dowód uznania, Impreza miała PATRONAT:
Pana DANIELA PUTKIEWICZA. Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.
Pani MARII JOLANTY BARTYCKIEJ – WĄSIK Wójt. Gminy Lesznowola
Pana KSAWEREGO GUTA. Starosty Piaseczyńskiego

Tradycyjnie wspierały nas:
• PZM O/Łódzki oraz Stowarzyszenie SOS PZMot,
• Firmy: Rowinski – Wajdemajer, – dealer AUDI VW. .PTAK – Warsaw Motor Show. PWiK – Piaseczno, .Pionier –
R.z.1927– Stemple, Copiers – Drukarki, faksy, Lasermax – Trofea sportowe,

Po raz pierwszy dołączyły do nas:-
• Centrum Motoryzacji Puławska 516 – Dealer marki SsangYong oraz autoryzowany serwis marek Hyundai Mazda i
SsangYong. Restauracja Polska – Różana, która ufundowała Vouchery dla Zwycięzców Rajdu. Firma Marcin Duda – Du-Stal Baniocha. Zygmunt Stanek, wieloletni Mistrz Polski – Właściciel Lustram

Jak zawsze pomoc okazała Komenda Powiatowa Policji – WRD, która nadzorowała Paradę – przejazd kolumny samochodów, Uczestników Rajdu, po ulicach Piaseczna, zakończoną złożeniem wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą marsz, Józefa Piłsudskiego, jak również sprawne przeprowadziła konkursy ze znajomości przepisów prawa ruchu drogowego dla młodzieży z nagrodami, ufundowanymi przez Gminę Lesznowola, Urząd miasta, Starostwo, PWiK w ramach akcji: BEZPIECZNE WAKACJE.

Tradycyjnie Powiatowa i Ochotnicza Strażą Pożarna, przeprowadziły brawurową akcję ratunkową w symulowanym wypadku drogowym, na samochodzie dostarczonym przez Firmę DU – STAL – Marcin Duda, z Baniochy

Mieliśmy zapewnioną oprawę medialną, poprzez:
TVP3 – Warszawa – Redakcja wiadomości sportowych, która relacjonując nasze zmagania w wiadomościach podkreśliła rolę naszych imprez, w promowaniu podnoszenie bezpieczeństwa na drogach i ulicach
Prasę, która zamieściła informacje zarówno przed jak i po rajdzie

Tegoroczną edycję Imprezy cechowała wyjątkowa atmosfera, okazywana pomoc i życzliwość, co niejednokrotnie podkreślali nasi Uczestnicy, jak i Współorganizatorzy, zarówno w rywalizacji sportowej, jak i w imprezach towarzyszących.

W tym miejscu pragnę jeszcze raz podziękować Wydziałom Promocji: UMiG. Piaseczno, Starostwu Piaseczyńskiemu, Gminie Lesznowola. Strażakom, Policji, jak również: Sędziom, którzy przez dwa dni w skwarze sędziowali zawody, Przedstawicielom Firm, którzy zaprezentowali wystawione samochody

Również Zawodnikom, ponownie dziękuje za ZACIETOSC, WOLE WALKI, o cenne sekundy w arcytrudnych warunkach, upał, ulewa. Jesteście WIELCY – to dzięki WAM i dla WAS, mam siłę i wolę organizowania, tego, co wspólnie kochamy.
Po zaciętej rywalizacji Zwycięzcami Rajdu- KJS w klasyfikacji generalne, klasach, grupie i SUPER PRÓBACH zostali::
……………………………………………………………………………………………………………………………………..
I miej. W kl. Generalnej. Rafał SAMBORSKI – Piotr KULIKOWSKI. Opel Astra
II miej. W kl. Generalnej. Janek BISKUPSKI – Jaga MARCINIAK. BMW M3
III miej. W kl. Generalnej. Maciek MAKSYMIUK – Emil SKLEPKOWSKI, Subaru Impreza
……………………………………………………………………………………………………………
Zwycięstwo w Grupie RWD Janek BISKUPSKI – Jaga MARCINAK BMW M3
……………………………………………………………………………………………………………
SUPER PRÓBIE O PUCHAR WÓJT GMINY LESZNOWOLA – Rafał SAMBORSKI – Piotr KULIKOWSKI Opel Astra
SUPER PRÓBIE O PUCHAR STAROSTY PIASECZYŃSKIEGO- Maciej MAKSYMIUK – Emil SKLEPKOWSKI Subaru Impreza
SUPER PRÓBIE O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA i GMINY PIASECZNO – Paweł PAJEWSK – Karol DUSZAK BMW
SUPER PRÓBIE O PUCHAR PREZESA AUTO KOŁO CENTRUM – Paweł PAJEWSK – Karol DUSZAK BMW
Przebieg imprezy potwierdził zasadę, że przy wspólnym zaangażowaniu WSZYSTKICH, którzy zadeklarowali współpracę
tegoroczna edycja okazała się doskonałym propagatorem imprez, które oprócz rywalizacji sportowej poprzez imprezy
towarzyszące służące podnoszeniu bezpieczeństwa na naszych drogach, tym samym, przyczyniło się do jej spektakularnego
sukcesu, za co jeszcze raz WSZYSTKIM DZIĘKUJE.
Prezes AK Centrum
Witold Prószyński

Rally Piaseczno trwa

AUTO KOŁO CENTRUM serdecznie zaprasza wszystkich miłośników sportu samochodowego, w dniach 08 – 09 czerwca br, pragnących spędzić weekend w sympatycznej sportowej atmosferze. Do udziału w KJS – ogólnodostępnej imprezie samochodowej „ X I V   R A L L Y    P I A S E C Z N O     2 0 1 9 ” II RUNDA SAMOCHODOWYCH MISTRZOSTW PUCHARU AK CENTRUM II RUNDA PUCHARU STOWARZYSZENIA SOS PZM   Impreza dzięki wieloletniej współpracy i znacznej pomocy organizacyjnej Władz Miasta, Powiatu Gmin na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych na terenie Piaseczna i Lesznowoli. Relacje z jej przebiegu z dotychczasowych edycji przekazywały Media, w tym Telewizja, Radio i Prasa. Tradycyjnie współorganizatorami imprezy są: SOS PZM. Miasto i Gmina Piaseczno, Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Gmina Lesznowola. Imprezie PATRONUJE: BURMISTRZ MIASTA i GMINY PIASECZNO, STAROSTA POWIATU  PIASECZYŃSKIEGO, WÓJT GMINY LESZNOWOLA. Rajd rozgrywany w cyklu dwudniowym. Rajd przebiegać będzie po wyselekcjonowanych dotychczasowych odcinkach prób. Zapowiada się, więc mocna, dynamiczna rywalizacja na odcinkach pt. „OS” bez zbędnej „słupkomani”, na nawierzchniach utwardzonych: asfalt, kostka bauna, beton, częściowo lekko zanieczyszczonych, co będzie czyniło jazdę szybką, dynamiczną i widowiskowa. W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy, pilota z ukończonym 18 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC i zalecanym NW, dwa kaski ( mogą być typu motocyklowego) oraz, oczywiście żyłkę sportową. Oprócz rywalizacji sportowej, przyjemnego spędzenia czasu, jest możliwość zarówno zdobycie punktów do licencji PZM sportu samochodowego – „RN”, jak i sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej.

Witold Prószyński, Prezes  AK Centrum
Strona  |  Harmonogram  |  Zapis się  |  Regulamin | Trasa

PODSUMOWANIE  „XI RALLY MAZOWSZE  2019”
Za nami pierwsza tegoroczna odsłona imprez – ogólnodostępnych, amatorskich rajdów samochodowych tp. KJS, umożliwiających uzyskanie pkt, do licencji rajdowej RN. :„ XI  RALLY MAZOWSZE” PATRONAT BURMISTRZA  NOWEGO  DWORU MAZOWIECKIEGO  I runda Rajdowych Samochodowe Mistrzostwa Auto Koło Centrum I runda Puchar Klubu SOS PZMot  Rozgrywana o Puchar: Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego, Wójta Gminy Czerwińska nad Wisłą, Prezesa Auto Koło Centrum.
Jak przystało na jedenastą edycję rajdu, naszą wieloletnią współpracę zarówno z Władzami Nowego Dworu Mazowieckiego i Czerwińska nad Wisła, zaowocowało również w tym roku objęciem Patronatu, przez Pana Jacka Kowalskiego, Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego, wsparciem Pana Marcina Gortata, Wójta Czerwińska nad Wisła, jak i Stowarzyszenia SOS PZM, które docenia rolę organizowanych naszych imprez, w propagowaniu bezpieczeństwa na drogach, poprzez organizowanie rywalizacji w bezpiecznych warunkach, przy współpracy Władz samorządowych, Sponsorów, czy też pozytywnie jak my, zakręconych naszych Sympatyków. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować UCZESTNIKOM rajdu, którzy dali przykład sportowej rywalizacji, w wyjątkowej KOLEŻENSKIEJ atmosferze. Dziękuje Sędziom, którzy oprócz wkładu pracy, okazywali wiele życzliwości i pomocy. Dziękuje za spontaniczną wspólna akcję zorganizowania dodatkowej „Super Próby” o mój puchar, która okazała się strzałem, w 10, ponieważ dala możliwość wszystkim Uczestnikom, oprócz rywalizacji sportowej, możliwość porównania stylów jazdy wszystkich Zawodników, na świetnej, technicznej trasie, dającej nie tylko ucztę rywalizacji, ale i satysfakcje z samej widowiskowej, bardzo szybkiej, technicznej, zarazem bezpiecznej trasy. W tak ważnym dla mnie roku, jest to olbrzymia satysfakcja, która dodaje mi sił do kontynuacji organizowania i tworzenia dla WAS, przy wsparciu mnie bliskich OSÓB rajdów – imprez, które oprócz rywalizacji sportowej tworzą zgraną KOLEŻEŃSKA GRUPĘ, potrafiącą niejednokrotnie kierować zarówno swoje uwagi, jak wspierać i doceniać nasz wysiłek dla wspólnego dobra i osiągania wspólnego zadowolenia, za co jeszcze raz WAM wszystkim serdecznie dziękuje. Gratuluje jeszcze raz zarówno Zwycięzcom, jak i pokonanym w rywalizacji, za wspólnie spędzony czas Do zobaczenia na naszej następnej imprezie w maju, również tp. KJS; „ XIV RALLY Piaseczno 2019”.

Witold Prószyński, Prezes  AK Centrum


Przed nami pierwsza odsłona imprez w sezonie 2019 – samochodowych rajdów amatorskich, organizowanych przez nas. W ramach rajdu rozgrywane będą dwie „SUPER PROBY” o PUCHAR: BURMISTRZA NOWEGO DWORU MAOWIECKIEGO, WÓJTA CZERWIŃSKA n/d WISŁĄ Mamy świetna wiadomość odnośnie przebiegu i lokalizacji prób. Tradycyjnie pierwsza próba rozgrywana będzie, jako: „SUPER PRÓBA”, Puchar Burmistrza, na terenie targowiska miejskiego, na zmodernizowanej nawierzchni asfaltowej, co zdecydowanie wpłynie na poprawę rywalizacji w bezpiecznych warunkach, bez obawy o zawieszenie samochodów. Wiodąca Firma Budowlaną na rynku polskim PORR SA, tradycyjnie udostępni nam jedną z najlepszych lokalizacji prób,  szybką, techniczną, łatwą w nawigacji, typu „OS”, dającą frajdę z jazdy. Wójt Gminy Czerwińsk n/d Wisła, od lat wspierający nasze imprezy, tradycyjnie ufunduje puchar dla najlepszej Załogi, za zwycięstwo SUPER PRÓBY, z sumy prób, na potężnym terenie targowiska gminnego, o idealnej równej nawierzchni, umożliwiającej sprawdzenia mocy samochodu w bezpiecznych warunkach. Nie pozostaje nic innego, jak zgłosić się do udziału w Rajdzie, z uwagi na pozyskaniu terenów do rozgrywania szybkich, technicznych, zarazem bezpiecznych prób na równych nawierzchniach o podłożu, asfaltu, betonu, o max dopuszczalnych długościach, gdzie w większości wyznacznikiem trasy będą stałe punkty, co ułatwia nawigacje i daje możliwość skupienia się na uzyskaniu jak najlepszego czasu przejazdu. Rajd zaliczony do KJS, umożliwia zdobycie pkt., do uzyskania licencji „RN” rajdowego sportu samochodowego. W ramach rajdu tradycyjnie zapewniamy miłą, sympatyczną atmosferę, możliwość zaproszenia swoich bliskich do oglądania rywalizacji, jak również do uczestniczenia w uroczystym zakończenia rajdu w słynnej Karczmie „POD JAWOREM”, z doskonałym jadłem.

rallymazowsze.ak-centrum.pl